8. Psikoloji Günleri

8. Psikoloji Günleri
Dokunursan İzi Kalır
Mersin Üniversitesi Psikoloji Topluluğu
16 Mart – 17 Mart 2016

Hayatımızın kilit noktası küçük bir parmağın ucunda durur. İnsanlar, ayırt edilmek için farklı parmak izleriyle doğarlar. Ancak bilmezler ki her farklılık, içinde bir benzerlik taşır. Bizlere aşılmaz duvarlar gibi gelen farklılıklar aslında gözümüzde büyüttüğümüz temassızlıklarımızdır. Farklılıklara dokunup bir bütün olmayı öğrenebilmek mümkün müdür?
Her an birbirimizin hayatlarına temas ederiz. Bu temas bazen sabah günaydınımız, bazen kalbimizin atışını değiştiren bir bakış, bazense bir kitabın son sayfası, bir şiirin son satırıdır. İnsan bir kez temas etmeyegörsün durduramaz kendini, hep keşfetmek ister. Farkında olmadıklarının farkına varmak ister.
Derler ki bu hayata bırakacağımız en kalıcı şey izlerimizdir. İnsanlar gider, gözyaşları diner, kalp kırıklıkları tamir olur hatta aşklar bile unutulur ama izlerimiz ve temas ettiklerimiz her daim hayatlarımızda yer edinir. Sevmek gerek, dokunmak gerek, birbirlerimizin hayatında iz bırakmak gerek çünkü gelip geçtiğimiz bu hayatta yaptıklarımız, sonsuzlukta yankılanır.
8.Psikoloji Günlerimize bu fikir hayat verdi, hayatlarınızda iz bırakmak. Hayatlarınızın içine işlemek, sizleri etkilemek, bu iki gün birbirimizin farkına varabilmek… Bundan önceki 7 yıl gibi bu yıl da büyük bir heyecanla sizleri bekliyoruz. Keşfetmenin verdiği heyecanı hissetmek için sabırsızlanıyoruz. Kimbilir birbirimize kaç farklı dünyanın kapılarının anahtarlarını vereceğiz? Her bir dünyada izimiz kalsın istiyoruz, çünkü biliyoruz ki “Dokunursan izi kalır.”

8. Psikoloji Günleri Düzenleme Kurulu

https://www.facebook.com/events/1040892169266987/