8. Fen Bilimleri Araştırma Sempozyumu

Fen Bilimleri

VIII. Fen Bilimleri Araştırma Sempozyumu
Lisansüstü öğrencilerimizin Posterli katılımı ile gerçekleşecektir.

Poster sunum dili için bir kısıtlama yoktur (Türkçe/İngilizce). Sempozyum katılımcı listesinin ve kitapçığının oluşturulmasında sorun yaşanmaması için son poster gönderme tarihi ve saatine dikkat edilmelidir.

Katılım :

Öğrencilere posterleri için 100 cm x 125 cm (en x boy) bir alan temin edilecektir. Posterlerin asılması için iğne/raptiye sağlanacaktır. Posterler 20 Aralık 2018 Perşembe günü 13:00’a kadar asılacak ve 17:00’dan sonra katılımcılar tarafından toplanılacaktır.

Poster Hazırlama Bilgileri :

Sempozyum için sunulacak posterlerin hazırlanmasında öğrencilerimize yol göstermek amacıyla, Enstitümüz tarafında bazı biçimsel ölçütler belirlenmiştir.

Bu şablon, tamamıyla yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuş bir şablondur. Sunulacak posterlerde, bire bir bu şablon formatının uygulanması beklentisi (İki veya üç sütundan oluşan bir yapı olma şartı veya şekil ve tabloların konumlandırmaları konusunda bir standart arayışı gibi) bulunmamaktadır. Posterlere ilişkin ölçütler dikkate alındığında, bu ölçütlerin biraz daha dışına çıkılmasında (%10 kadar bir opsiyon mevcuttur); yani başlık 42 punto istenmişse, bu 45 veya 46 olduğunda bir sorun teşkil etmeyecek veya 70×100 cm boyutlarındaki bir posterin 80×110 cm boyutlarına ulaşması tolere edilecektir. Ancak bu üst sınırların aşılması poster sunumları için kullanılan alanların kullanımında verimsizliğe ve problemlere yol açacağı için, verilen ölçülere olabildiğince sadık kalınması beklenmektedir.

Posterler hazırlandıktan sonra en geç 7 Aralık 2018, Cuma günü saat 24:00’e kadar pdf formatında Fen Bilimleri Enstitüsü’ne, [email protected] e-posta adresine elektronik olarak iletilmelidir.

Uygulama :

Tez aşamasında olan bütün öğrencilerimiz tezlerini tamamlayıncaya kadar geleneksel olarak düzenlenecek olan bu sempozyumda en az bir defa Poster sunmaları gerekmektedir.

Ödül/Başarı :

Bu yıl ilk defa uygulamaya başlattığımız En İyi Poster Ödülleri için sempozyuma katılıp posterlerini sunan lisansüstü öğrencilerin posterleri belirlenen jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek ve ilk üçe giren posterlere Sıtkı Koçman Vakfı tarafından aşağıda belirtilen ödüller verilecektir. Poster sunumu yapacak öğrencilerimizi bu ödül için rekabetli bir yarış beklemektedir. Ayrıca sempozyumda poster sunan tüm lisansüstü öğrencilerimize katılım belgesi verilecektir.

En İyi Poster Ödülleri: Birincilik Ödülü: 500 TL, İkincilik Ödülü: 300 TL, Üçüncülük Ödülü: 200 TL

Bilim ve Teknoloji Konferansı :

Bu yıl ilk defa başlattığımızı bir uygulama ile Fen ve Mühendislik araştırma alanlarında popüler konularda bir araştırmacı öğretim üyesi tarafından Bilim ve Teknoloji Semineri verilecektir. Araştırma Sempozyumun açılışında üniversitemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimizden Dr. Öğretim Üyesi Akın TAŞCIKARAOĞLU, “Akıllı Şehirler ve Şebekeler” konusunda bir seminer verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin