8. Erasmus+ Yarışması: “Benim Özel Kişim-Bizim Hikâyemiz”

Yurtdışında geçirdiğiniz zamanı bu kadar özel yapan kişiyi bulmak istiyoruz. Sizi özellikle kim etkiledi veya kim size ilham verdi? Yerleştirilmenizden önce, sonra veya o süreç içerisinde sizi destekleyen bir kişi var mıydı? Sizi dinlemek için her zaman kim oradaydı? Haydi siz de katılın ve bir rapor, makale yazın ve resim gönderin. Kişilerle röportaj yapabilir veya onlara mektup yazabilirsiniz. Onlarla karşılaşmak sizin için yeni bir bakış açısı mı yarattı veya yeni sorular mı oluşturdu? Sizin için özel olan bu kişinin sizin için ne anlam ifade ettiğini ve nasıl tanıştığınız duymak istiyoruz.

Yarışmaya katılmak için girişlerinizi 29 Şubat 2016 tarihine kadar youthreporter.eu adresi üzerinden göndermeniz gerekmektedir. Ne türde bir başvuru yapacağınız sizin tercihinizdir ancak 1-2 fotoğraf da göndermeniz güzel olur.

Nasıl giriş yapabilirim?

youthreporter.eu adresi üzerinden kayıt yaptırın ve 29 Şubat 2016’ya kadar yazılı girişlerinizi yükleyin. Yazınız anında online olacaktır ve arkadaşlarınız ve ziyaretçiler görüp, okuyup, değerlendirebileceklerdir. Giriş için puanlamalar 31 Mart 2016’ya kadar devam edecektir. En olumlu puanlamaya sahip olan giriş Halk Oyu Ödülünü kazanacaktır.

Kazananlar Nisan 2016’da bağımsız bir jüri tarafından seçilecek ve jürinin kararı sonrasında ilan edilecektir.

Ödüller:
1.’lik ödülü: 800 Euro
2.’lik Ödülü: 600 Euro
3.’lük Ödülü:500 Euro
4.’lük Ödül:300 Euro
Halk Oylaması Ödülü: 300 Euro (en çok puanı alan)

Kimler katılabilir?
Yarışma Avrupa genelinden 13-30 yaş aralığındaki gençlere açıktır. Erasmus+ programı veya gençlik değişim programı kapsamında veya AGH veya farklı bir proje aracılığıyla yurtdışında geçirdiğiniz süre zarfındaki hikayelerinizi duymak istiyoruz. Okul öğrencileri veya Erasmus+ yerleştirmesindeki yüksek öğretim öğrencileri de katılabilirler.

Ne yapmanız gerekiyor?
Yarışmaya katılmak isteyenler buradan kayıt yaptırabilirler. Kayıt olduktan sonra başvurunuzu “Competition 2015” bölümünde “Myouthreporter” kısmına 29 Şubat’tan önce yüklemeniz gerekmektedir.

Yazılarınız
Almanca veya İngilizce olarak sizin tarafınızdan kaleme alınmış 400-4000 karakter uzunluğunda (boşluklar da dahil) olmalıdır. Daha önce yayınladığınız veya yeni yazdığınız bir yazı olabilir fakat geçmiş dönmedeki yarışmalar için youthreporter.eu adresine yüklediğiniz yazılar kabul edilmemektedir.

Fotoğraflar
Başvurunuza eşlik edecek bir veya iki fotoğraf (en fazla 2 MB) yükleyebilirsiniz. Sizin çektiğiniz yani telif hakkı size ait fotoğraflar olmalıdır. Başkalarının çektiği fotoğrafları kullanmanıza izin verilmemektedir.

Aklınıza takılan konularda redaktion@youthreporter.eu adresi üzerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için: https://www.youthreporter.eu/en/hinweis/wettbewerb2015