8-12. Sınıftaki Öğrenciler İçin Bilim Yarışması Başvuruları

STEM
Bilim Yarışması

Samsung’un “Solve for Tomorrow” bilim yarışması için başvuruları 13uzatıldı!

“Yarın için Çözüm Öğrenci” bilim yarışması 8. sınıftan 12. sınıfa kadar devlet veya özel okullarda okuyan öğrenciler bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik – STEM  projeleri ile katılabiliyor.

Solve for Tomorrow; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarına olan ilgiyi ve yeterliliği artırmak için hazırlanmış olup, 8-12. sınıftaki öğrencilerin tasarladığı teknolojik çözümlerin toplumun ve çevrenin gelişimine nasıl pozitif etki sağladığını gösteren bir yarışmadır.

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanında projeler üreterek, toplumun gelişimine fayda sağlamak ister misin? Eğer 8-12. sınıf öğrencisiysen, hemen yarışmaya katıl hem projeni anlat hem ödül kazan! Başvurular ücretsizdir.

Finale kalan ekiplere ise projelerine destek olmak amacı ile mentor desteği sunulacaktır.

SÜREÇ
İlk Tur
30 Mart – 30 Nisan 2022
İlk 30 projenin belirlenmesi ve Tasarım Odaklı Düşünme eğitimlerinin sunulması

Yarı Final
30 Nisan – 30 Mayıs 2022
İlk 10 projenin belirlenmesi ve prototip oluşturulması

Final
31 Mayıs 2022
Ödül Töreni

Kimler Katılabilir?

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanında projeler üreterek, toplumun gelişimine fayda sağlamak isteyen 8-12. sınıflardaki tüm öğrenciler yarışmaya katılabilir.

Kazananlarını Bekleyen Ödüller!

Birinci olan ekibe, 10.000 TL değerinde Samsung Online Mağaza’da tüm ürünlerde geçerli hediye çeki verilecektir.

İkinci olan ekibe, 7.500 TL değerinde Samsung Online Mağaza’da tüm ürünlerde geçerli hediye çeki verilecektir.

Üçüncü olan ekibe, 5.000 TL değerinde Samsung Online Mağaza’da tüm ürünlerde geçerli hediye çeki verilecektir.

“Solve for Tomorrow” bilim yarışmasına 8. sınıftan 12. sınıfa kadar devlet veya özel okullarda okuyan öğrenciler bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) projeleri ile katılabiliyor. Yarışmaya, öğrenciler tek başına katılabileceği gibi en fazla 5 kişiden oluşan takımlarla da katılım sağlayabiliyor.

Samsung Electronics Türkiye ve Habitat Derneği iş birliği ile düzenlenen ve kültür bilincine sahip, bilime ve sanata önem veren, yenilikçi bir kuşağın yetiştirilmesini hedefleyen “Solve for Tomorrow” (Yarın için Çözüm) bilim yarışması için başvuru dönemi başladı.

Samsung’un 2010 yılında küresel çapta hayata geçirdiği “Solve for Tomorrow” programı, toplumun en acil sorunlarını çözmeye yönelik toplumsal inovasyon fikirlerinin geliştirilmesine zemin hazırlıyor. STEM eğitimine olan ilgiyi ve bu alandaki yeterliliği artırmak için tasarlanan program yaratıcı çözümler bulmak ve toplumda yaşanan zorlukları ve riskleri ortadan kaldırmak için gençleri uygulamaya teşvik ediyor.

Bu yıl düzenlenecek yarışmaya başvurular, 31 Ocak 2022’ye kadar “https://form.jotform.com/212902614472047” adresi üzerinden yapılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

nineteen + twelve =