7. Uluslararası Robot Yarışması

7. Uluslararası Robot Yarışması
7. Uluslar arası Robot Yarışması; 01-04 Mayıs 2013 tarihlerinde üniversite ve lise öğrencilerinin katılımı ile uluslar arası düzeyde, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğümüz ev sahipliğinde Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlenecektir.

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğini artırmak, geliştirmek, meslekî ve teknik eğitim veren orta ve yükseköğretim seviyesindeki okul ve kurumlarda halen öğrenim gören öğrencilerin, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda edindikleri bilgi ve becerilerini kullanarak girişimcilik, yaratıcı zekâ, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yöneltilmesinin teşvik edilmesini, genel lise öğrencilerinin üniversite öğrencileri ile bilgi deneyim paylaşımı yapmasını, Bakanlığımızca Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanında yapılan çalışmaların tanıtımının yapılmasının yanı sıra Türkiye’de robot teknolojileri konusunda yapılan çalışmaların sergilenmesini sağlamak için platform oluşturmak amacıyla her yıl robot yarışması düzenlenmektedir.
2013 yılının, Piri Reis Haritasının çiziminin 500. Yılı olması nedeniyle UNESCO tarafından Piri Reis Yılı ilan edilmiştir. Bu nedenle yarışmanın teması “Piri Reis” olarak belirlenmiştir.
7. Ulular arası Robot Yarışması; Temalı (Tema:Piri Reis Slogan:AHİCAN Keşifte), Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo ve Hareketli Robotlar (Robotino) Yarışması olmak üzere 5 (beş) kategoride gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılı bilgi için mtegm.meb.gov.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin