7. Ulusal IAESTE Konferansı

7. Ulusal IAESTE Konferansı, 13-14 Ekim 2012 tarihlerinde İYTE’de düzenlenecektir. “Üniversiteler IAESTA için buluşuyor” sloganıyla bir araya gelecek olan üniversite ve özel kurum temsilcileri, birliğin yeni dönem çalışmalarını, tanıtımını ve deneyimlerini paylaşacaklardır. İYTE Kütüphane Gösteri Merkezinde yapılacak etkinliğe IEASTA’yı merak edenler beklenmektedir.

IAESTE (International Association For the Exchange of Students For Technical Experience) yani Uluslararası Staj Değişim Kulübü, üniversitelerin mimarlık, mühendislik ve fen-edebiyat fakültelerinde okuyan öğrencilerin, yurtdışında staj yapmalarını organize etmek amacıyla, 1948 yılında Londra’da kurulmuştur. Kulüp, ülkelerin kurum ya da kuruluşlarına bağlı olmaksızın çalışan, uluslararası platformda siyasi bir yönü olmayan, bağımsız hareket eden, Birleşmiş Milletler bünyesindeki kurumlarla danışmanlık ilişkisi içinde bulunan bir organizasyondur.

Kulübün amacı, üyelerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmalarını ve farklı sorumluluklar alarak iş hayatına henüz üniversitedeyken hazırlanmalarını sağlamaktır. Bunun yanında çalışmalarının ödülü olarak da yurtdışında staj hakkı kazanmalarına imkan vermektir.

Etkinliğin tarihi ve saatleri:
13 Ekim 2012 Cumartesi Saat 09.00 – 18.00
14 Ekim 2012 Pazar Saat 10.00 – 15.00

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin