7. Ulusal BÖTE Kurultayı

7. Ulusal BÖTE Öğrenci Kurultayı 04 – 05 – 06 Mayıs 2013 tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde yapılacaktır.

Kurultay
ETKİNLİĞİN TANIMI

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğrenci Kurultayı her yıl farklı bir üniversitenin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü ve ilgili kulübü tarafından organize edilen, bölüm öğrencileri arasındaki etkileşimi ve iletişimi artırırken mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, ülkenin eğitim teknolojileri ve bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek, öğrencilerin geleceklerine dair planlar yaparak sorunlarını tartışma, sektör temsilcileri ve akademisyenlerle iletişime girme şansı bularak hedeflerini belirlemek amacıyla düzenlenen mesleki ve sosyal bir toplantıdır. Her sene üniversite temsilcilerinden oluşan Ulusal BÖTE Öğrenci konseyi tarafından bir sonraki sene kurultayın hangi aday üniversitede yapılacağı oylama ile belirlenir. Organizasyon yapısı ve çalışmalar ev sahibi üniversitenin düzenleme kurulu tarafından uygulamaya geçirilir. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğrenci Kurultayı, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü öğrencileri tarafından yapılmasına rağmen, katılımcılar bilgisayar bilimleri ve bilişim teknolojilerine dair herhangi bir bölümden olabilmektedir. Kurultaya her üniversitenin ilgili bölümünden kontenjan dahilinde resmi temsilcilerin yanı sıra ilgili bölümlerin öğrencileri, akademisyenleri, sektör temsilcileri ve mezunları katılabilir.

KATILIMCI KİTLESİ

Türkiye çapında 51 farklı üniversitede bulunan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü öğrencilerinin katılımını beklemekteyiz. Ayrıca Meslek Yüksek Okulları ile Mesleki Eğitim veren liselerinde ilgili bölümleri bu etkinliğe davet edilecektir. Bölüm başkanları ve öğretim görevlileri, mezunlarımız, Türkiye’nin ve şehrimizin eğitim teknolojilerini kullanan ve bilişim sektöründe önde gelen firmaları, bilişim sektörüne ve eğitim teknolojilerine destek veren çeşitli dernek ve kuruluşlar da VII. Ulusal BÖTE Öğrenci Kurultayı etkinliğinin katılımcı kitlesini oluşturur.

KONSEPT

Son zamanlarda birçok firma sektöriçi eğitimin öneminin farkına varmış ve kendi eğitim birimlerini oluşturmuştur. Bunu göz önüne aldığımızda Bahçeşehir Üniversitesi olarak, eğitim teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak amacıyla VII. BÖTE Öğrenci Kurultayında ana temayı bu şekilde oluşturduk. Bu kapsamda, sağlık, bilişim, eğitim, bankacılık, otomotiv, havacılık, telekomikasyon gibi birçok alanda eğitim teknolojilerinin kullanımı ile ilgili olarak etkinlikler düzenlenecektir.

6 kategoride yarışma düzenlenecektir

1-Eğitsel Yazılım

2-Eğitsel Video

3-Eğitsel Web Sitesi

4-Eğitsel Oyun

5-Eğitsel Mobil Uygulama

6-Poster Tasarımı

İletişim

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

ÇIRAĞAN CADDESİ OSMANPAŞA MEKTEBİ SOKAK.NO:4-6 BEŞİKTAŞ,İSTANBUL

ÇÖZÜM MERKEZİ:444 2864 (BUNİ)

FAX:0212 381 00 20

E-Mail: bau@botekurultayi.com