7. Oksidatif Stres, Kalsiyum Sinyali ve TRP Kanalları Dünya Kongresi

Kongre
Kongre

7. Oksidatif Stres, Kalsiyum Sinyali ve TRP Kanalları Dünya Kongresi

Sayın Meslektaşımız;

Hücre içerisine kıyasla hücre dışında kalsiyum iyon miktarı 10,000-20,000 misli fazla olup hücre içeresine iyon kanaları vasıtası ile girmektedir. Kalp-damar, diyabet, kanser ve nörolojik hastalıkların oluşumunda oksidatif stresin neden olduğu hücre içerisinde serbest kalsiyum iyon artışı ile iyon kanal bozuklukları büyük önem arz etmektedir. Voltaja duyarlı ve kimyasal katyon kanallarından farklı olarak yakın zamanlarda TRP kanalları keşfedilmiştir. TRP kanallarının aktivasyon ve inhibisyon mekanizmaları voltaja duyarlı ve kimyasal katyon kanallarından çok farklıdır. Günümüzde, ilaç geliştirme konularında TRP kanalları potansiyel bir kaynak olarak gözükmektedir. Hücresel Sinir Bilimleri ve Oksidatif Stres Derneği (HSOD) (http://hsord.org.tr/) tarafından 2006 yılından beri her iki yılda bir düzenlediğimiz TRP kanalları konusundaki kongre dünyada düzenli olarak yapılan tek kongredir. 20-23 Nisan 2018 tarihleri arasında Alanya’da beş yıldızlı bir otelde HSORD ve ‘7. Oksidatif Stres, Kalsiyum Sinyali ve TRP Kanalları Dünya Kongresi’ düzenlenecektir. Bu kongrede 800 den fazla katılımcı beklenmektedir. Kongre, HSORD ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi tarafından düzenlenecektir. Bu kongrenin amacı, oksidatif stres, TRP kanalları ve kalsiyum sinyali konularında seçkin bilim insanlarını bir araya getirerek güncel çalışma sonuçlarının tartışılmasıdır. Bu sayede yurdumuzda, TRP kanalları konusunda çalışan bilim insanı sayısını artırmaya teşvik edilecektir.

Kongremizde sözlü sunumların özetleri Dergi park-Akademik tarafından taranan ‘Hücresel Sinir Bilimleri ve Oksidatif Stres’ Dergisi’nde basılacaktır. Bunun yanı sıra, özetlerin SCI kapsamına giren bir dergide basılması için çalışmalar devam etmektedir. Kongre sözlü sunumları ve posterleri YÖK performans ve doçentlik başvuru kriterlerine şartlarına uymaktadır ve katılımcılara puan kazandırmaktadır.

Kongremizin en önemli hedeflerinden birisi de yurdumuzdaki genç bilim insanlarını teşvik etmek ve yabancı bilim insanları ile bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamaktır. Bu amaçla kongremize yurt dışından, kendi dalında uzman birçok bilim insanı davet edilmiş ve çoğundan olumlu cevap alınmıştır.

Geçmiş kongre katılımcılarının bilimsel ve sosyal yönden memnuniyetleri bizim en önemli referansımızdır. 2018 Nisan ayında siz değerli meslektaşlarımızı Alanya’da görmekten büyük bir mutluluk ve onur duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

Kongre Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu

Burs ve Ödüller
Bilim kurulu tarafından yapılacak değerlendirmede en iyi 9 (dokuz) postere Hücresel Sinir Bilimleri ve Oksidatif Stres Derneği tarafından ödül verilecektir.*

Değerlendirme Sonucunda ;

1 adet BİRİNCİLİK ödülü

2 adet İKİNCİLİK ödülü

3 adet ÜÇÜNCÜLÜK ödülü

3 adet MANSİYON ödülü

verilecektir.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ Tanımı: 1. seçilen poster sahibine, kongre kayıt ücreti iade edilecek ve ödül sertifikası verilecektir. Tüm yazarlar adına, poster sunumunu gerçekleştiren ve kongreye kayıt yaptıranlara takdim edilecektir.

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ Tanımı: 2. seçilen poster sahiplerine ödedikleri kongre kayıt ücretlerinin %50’si geri ödenecek ve ödül sertifikası verilecektir,

Tüm yazarlar adına, poster sunumunu gerçekleştiren ve kongreye kayıt yaptıranlara takdim edilecektir.

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ Tanımı: 3. seçilen poster sahiplerine ödül sertifikası verilecektir.

Tüm yazarlar adına, poster sunumunu gerçekleştiren ve kongreye kayıt yaptıranlara takdim edilecektir.

MANSİYON ÖDÜLÜ: Diğer 3 (üç) postere ise sponsorlar tarafından çeşitli hediyeler verilecektir.

Ödüller 23 Nisan 2018 tarihinde yapılacak ödül töreninde takdim edilecektir.

SÖZLÜ SUNUM ÖDÜLLERİ

TOP sunumları 3 adet ödül verilecektir. Ödül içeriği; ödül sertifikası ve hediye paketinden oluşacaktır. Ödüller 23 Nisan 2018 tarihinde yapılacak ödül töreninde takdim edilecektir.

GENÇ BİLİM İNSANLARI SUNUM ÖDÜLÜ

21 Aralık 2018 Tarihinde sunum yapan genç bilim insanları arasından web sayfasında gösterilen kurul tarafından değerlendirme sonucu ödül kazanan birinci sunuma kayıt ücretleri geri iade edilecek ve Prof. Dr. James W. Putney tarafından sertifika takdim edilecektir.

GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLLERİ

2006 Yılından beri düzenlediğimiz kongre sersinin en önemli amaçlarından bir tanesi, TRP kanalları konusundaki çalışma sayısını yurdumuzda artırmaktır. TRP kanalları konusunda basılmış eser(leri) olan ulusal genç (35 yaş altı) bilim insanlarına derneğimiz (HSOD) tarafından 3 adet ‘Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü’ verilecektir. Ödül olarak, kongre kayıt ücreti iade edilecek ve ödül sertifikası verilecektir. Tüm yazarlar adına, poster sunumunu gerçekleştiren ve kongreye kayıt yaptıranlara takdim edilecektir.

Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü Şartları

1- Bildiri sahibi 35 yaşından küçük olmalıdır. (Dogum tarihi 01 Nisan 1983 ve sonrası olmalıdır)

2- Bildiride yer alan araştırmacıların tamamı T.C. vatandaşı olmalıdır ve çalışmanın tamamı Türkiyedeki kurumlardan birinde yapılmış olmalıdır.

3- Ödül, bir TRP kanlalrı ilgili eserde yer alan araştırmacılardan sadece başvuru yapana tanesine verilebilir.

4-Kongrede herhangi bir ödülden yaralanan araştırmacılara bu ödül verilemez.

5- Kongreye kayıt yaptırılmış ve katılım ücreti ödenmiş olmalıdır. (Ödül Sahipleri bu belgeyi organizasyon komitesine sunmakla yükümlüdür. Belgeyi ibraz etmeyenler Bilim kurulu tarafından ödüle layık görülseler dahi Düzenleme kurulu kararı gereğince ödül verilmez)

6- Kongreye bir bildiri ile katılmak (poster sunum)

8- Konferans ve sözlü sunum (OP ve TOP) yapan araştırmacılara bu ödül verilemez.

9- Araştırmacılar kısa özgeçmiş, yayın listesi, nüfus cüzdanının doğum tarihi kısmını gösteren taramayı, son akademik durumlarını (yüksek lisans öğrencisi, araştırma görevlisi, Yrd Doç vb) kurum veya enstitüden alacakları yazı) gösterir yazı ve adayın h faktörünü gösteren belgeleri e-mail ile ([email protected]) başvuru süresi içeresinde göndermeleri gerekmektedir.

10- Kongre Düzenleme Kurulu, Genç Araştırmacı Teşvik Ödülü ilgili her türlü hususun yürütülmesinde yegane sorumludur ve değişiklik hakkını mahfuz bulundurur.

Genc Arastirmaci tesvik Ödülü: Son basvuru tarihi 27 Şubat 2018 (Saat 17.00).
* Yukarıdaki ödüllerden herhangi birisini kazanan ve katılım ücretleri kongre bütçesinden karşılanan bursiyerlere kayıt ücreti geri ödenmeyecek, sadece kazanırsa ödül sertifikası verilecektir.

Basvuru formlari [email protected] adresine gonderilmelidir.

Burs ve Ödüller hakkında gerekli değişiklikleri yapmak kongre organizasyon komitesinin yetkisindedir.

http://www.cmos.org.tr/2018/tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin