7.Kadın İŞ Derse

Kadın
Kadın

“Kadın İsterse, Dünya Değişir”

Balıkesir Üniversitesi Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendislik Öğrenci Topluluğu tarafından geleneksel hâle getirilen ve bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan Kadın “İŞ” Derse; bir kadın istediğinde, “İŞ” dediğinde neleri başarabileceğinin en güzel örneklerini teşkil eden alanında uzman kişilerin kendi kariyerlerindeki başarı hikâyelerini, tecrübelerini ve uzmanlık alanlarına dair sahip oldukları bilgileri aktaracakları bir salon etkinliğidir.

Global bir yapısı olan IEEE’nin Balıkesir Üniversitesi Öğrenci Kolu olan IEEE BAUN, ülkemizi ve üniversiteyi, yurt dışında temsil etmek, öğrencileri gelişen ve globalleşen dünya karşısında sanayimizi daha verimli ve işler hale getirebilecek potansiyele ulaştırmak, üniversitemizin teknik bilgi ve birikimini sanayinin tecrübesiyle birleştirerek geleceğin iş dünyasında etkin rol oynayacak öğrencileri yetiştirmeyi amaç edinen üniversitemizin öğrenci topluluğudur.

IEEE Balıkesir Üniversitesi Öğrenci Topluluğu’nun Akademik Danışmanlığını yürüten Doç. Dr. Sayın Sabri BIÇAKÇI, Topluluk Başkanı Cevdet Emircan ARDIÇ ve Etkinlik Eş Koordinatörleri Edanur AKTAN&Elif Nazlı BULUT önderliğinde 60 kişilik bir koordinasyon ekibiyle birlikte Kadın İŞ Derse etkinliği Balıkesir Üniversitesi’nde gerçekleşecektir.

Etkinlikte sektörün önde gelen konuşmacıları ağırlanacak ve tecrübelerini öğrenciler ile bir araya gelerek aktaracaklardır.

İlk oturumda Şişecam Camiş Ambalaj Kalite Mühendisi Ezgi ÇETİN AKINCI’nın, “İş Hayatında Yetenekli Cesurlardan Olmak”,

İkinci oturumda TUSAŞ Genç Yetenek ve Değişim Programı Uzmanı Dilek GÜNEY ABUŞOĞLU’nun, “ TUSAŞ’ta Kariyer Yolculuğu”,

Üçüncü oturumda ERES Biyoteknoloji Kurucusu Elçin EKŞİ’nin, “10 Yılda Edindiğim Tecrübeler”,

Dördüncü oturumda Banay Akademi Kurucusu Banu AYKIN KÖYLÜER’in, “Dijital Dünyada Yeni Nesil Kadın Lider Olmak”,

Beşinci oturumda OPSAN Şirketler Grubu CEO’su  Tülay HACIOĞLU ŞENGÜL’ün “İlham Veren Başarı Hikayeleri” konulu konuşmalarıyla gerçekleşecektir.

Etkinlik, 7 Mart 2024 Perşembe günü beş oturum şeklinde yüz yüze olarak Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsü Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Malazgirt Konferans Salonu’nda gerçekleşecektir.

Bu etkinliğimizde bizlere destek olan ana sponsorlarımız Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Erdil Akü’ye teşekkürlerimizi sunarız.

Katılan herkes için küçük hediyelerin olduğu ve her oturum sonunda çekilişlerin yapılacağı bu etkinliğe herkes davetlidir!

@ieeebaunsb
@ieeebaunwie

Kadın “İŞ” Derse
Kadın “İŞ” Derse