7. Ar-Ge Proje Pazarı ve 7. Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması

Tasarım Yarışması
Tasarım Yarışması

7. Ar-Ge Proje Pazarı ve 7. Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğü ile 22-23 Mart 2018 tarihinde Özyeğin Üniversitesi’nde düzenlenecek.

“Türkiye Otomotiv Sektöründe 7. Ar-Ge Proje Pazarı ve 7. Komponent Tasarım Yarışması”sektörde çalışan profesyoneller, araştırmacılar, akademisyenler, ilgili dallarda eğitim alan öğrenciler ve otomotiv tutkunlarını içine alan geniş bir kitlenin yaratıcı fikirlerini ortaya koyabileceği, “Ar-Ge Proje Pazarı” ve “Komponent Tasarım Yarışması” olmak üzere iki farklı etkinliği kapsıyor.

7. Komponent Tasarım Yarışması

İlki 2012 yılında düzenlenen Otomotiv sektöründe Komponent Tasarım Yarışması, tasarım tutkunlarına kendi hayallerindeki tasarımları hayata geçirme keyfini yaşatıyor. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, otomotiv sektöründe komponent bazlı yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi ve tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen bu yarışmayla, otomotiv sektörü ve otomotiv kullanıcıları için yenilikçi tasarımların desteklenmesi amaçlanıyor.

“Komponent Tasarım Yarışması”, üniversitelerin ilgili fakültelerinde okuyan lisans öğrencilerinin ve Otomotiv Komponent konusunda ilgisi bulunan tüm sektör profesyonellerinin, akademisyenlerin, serbest çalışanların, Ar-Ge merkezi ve Teknopark çalışanlarının katılımına açıktır.

Komponent Tasarım Yarışmasında proje yüklemeleri için son başvuru tarihi 02 Şubat 2018’dir.

Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması’nda öğrenci ve profesyonel kategorileri için ayrı değerlendirme yapılıyor ve her kategoriden ilk 3’e girenler ödüllendiriliyor.

Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması’nda Toplam para ödülü ise 105.000 Türk Lirasını bulacak. Profesyonel kategoride ödüller sırasıyla 25.000 TL, 20.000 TL ve 15.000 TL olarak belirlendi. Öğrenci kategorisinde ise ilk üçe sırasıyla 20.000 TL, 15.000 TL ve 10.000 TL ödül verilmesi planlandı.

7. Ar-Ge Proje Pazarı”, Profesyoneller ile Sanayicileri Bir Araya Getiriyor.

Etkinliğin diğer bir ayağı olan “Ar-Ge Proje Pazarı” ile profesyoneller ve sanayiciler bir araya getiriliyor. Ar-Ge Proje Pazarına öğrenciler, akademisyenler, araştırmacılar, sektör profesyonelleri, yüksek lisans ve doktora çalışmaları yapanlar, sanayiciler, sektörle ilgili 18 yaşını tamamlamış herkes bireysel ve ekip katılımı sağlayabilir. Ar-Ge projeleri, kategori ayrımı olmaksızın ele alınıyor.

Yarışma sonunda, projeleri seçilen araştırmacı ve akademisyenlerin projelerini sunabileceği ve sanayicilerle bir araya gelerek bire bir görüşme olanağına sahip olacakları bir sergi de düzenleniyor.

Proje Pazarı Katılımcılarını Toplam 120.000 Türk Lirası Para Ödülü Bekliyor…

1.Olan projeye 50.000 TL, 2. Olan projeye 30.000 TL, ve 3. Olan projeye 20.000 TL ödül verilecek olup, mansiyon kazanan iki proje de 10.000’er TL ödüle hak kazanacak.

2023 İhracat Stratejisi kapsamında ülkemizde arge ve tasarım kültürünün yerleşmesi ve teknoloji ile bütünleşmesi, Ar-Ge ve Tasarım konularında yeterli birikimin oluşturulması, ihracatta katma değerin artırılması, yeni teknolojiler ile üretim yapılması, komponent bazlı yenilikçi ürünler tasarlanması, yeni tasarımcılar yetiştirilmesinin teşvik edilmesi, üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi ve ülkemiz ihracatçıları tarafından özgün ürünlerin üretilip, dünya pazarlarına sunulması amacıyla düzenlenen yarışmanın hem proje pazarı hem de tasarım yarışması için proje başvuruları 02 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecek.

http://www.otomotivtasarimyarismasi.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin