7-11 Yaş Öğrencileri Arası “Opera ve Bale denince aklına ne geliyor?” Resim Yarışması

öğrenci
Öğrenci Resim Yarışması

YOĞUN KATILIM SEBEBİYLE YARIŞMAMIZIN SON KATILIM TARİHİ 10 NİSAN’A KADAR UZATILMIŞTIR!

İstanbul Devlet Opera ve Balesi olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında, bu yıl sekizincisini düzenlediği “Opera ve Bale denince aklına ne geliyor?” konulu, 7-11 yaş arası çocuklara yönelik olan resim yarışmamızın başvuruları başladı!

Geçtiğimiz sene, pandemi nedeni ile ertelenen etkinliğimiz, bu sene İLK KEZ Online olarak gerçekleşecek ve yarışmaya katılacak resimlerin dijital ortamda gönderilmesi sağlanabilecek.

Çocukların, opera ve bale sanatlarına olan ilgilerini arttırmak amacı ile düzenlenen yarışmaya, her sene Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlanıyor. Hayatında hiç opera ya da bale temsili izlememiş öğrencilerin de hayal dünyalarında yaşattıklarını resimlerine yansıtmaları sonucu ortaya çıkan birbirinden ilginç çalışmalarla yarışmaya katılabiliyorlar.
Yarışmanın değerlendirmesi ise İDOB ressamları ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’nden ressamlar tarafından yapılıyor.

23 Nisan 2021 tarihinde, Kadıköy Bld. Süreyya Opera Sahnesi’nde sergi açılışı ve ödül törenimiz gerçekleşecek. Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan resimler 23 Nisan – 23 Mayıs 2021 tarihleri arasında Süreyya Opera Sahnesi fuayesinde sergilenecek.

Denizbank, yarışmada dereceye giren ilk üç öğrenciye tablet hediye ederken; ayrıca resim malzemeleri, kitaplar ve İDOB çocuk oyununa iki kişilik davetiye de verilecek. Her yıl olduğu gibi, birinci olan resim görseli, gelecek yıl afiş görseli olarak kullanılacak.

Yarışma ile ilgili detaylar şöyle;

KOŞULLAR: 7-11 yaş arasında ilköğretim veya ortaöğretim öğrencisi olmak

KONU: “Opera ya da Bale denince aklına ne geliyor?”

BOYUTLAR: Uzun kenarı 70 cm’den daha uzun olmamalıdır.

YARIŞMAYA SON KATILIM TARİHİ: 1 Nisan 2021

GÖNDERİLECEK E-POSTA ADRESİ: [email protected]

HATIRLATMA: Resimler, 1 Nisan 2021 tarihine kadar, dijital ortamfa e-mail yolu ile gönderilebilecek olup, öğrencinin adı-soyadı, yaşı, veli / öğretmenin telefon numarası, katıldığı il ve okul adı detayları mutlaka belirtilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

3 + nine =