64 KARE ÜLKESİ

satranç

Kdz.Ereğli Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu Müdür Yardımcısı Cengiz BAYSAL ve Ünye Anaokulu öğretmeni Serap Kurt Mutlu’nun kurucu ortaklığı ile hazırlanan  ve Türkiye genelinden 37 öğretmenin ortak olduğu    “64 Kare Ülkesi” eTwinning  Projesi 19.10.2018 tarihi itibarıyla faaliyete başlamıştır.

Bir eğitim yöntemi olarak satrancın güzelliği, çocukların akıllarını harekete geçirmesi ve eğlenirken bu yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmasıdır. Sonuçta çocukların daha keskin düşünen, daha iyi problem çözen ve daha özgürce kararlar veren bireyler olmalarına yardımcı olur.Satranç bir strateji oyunudur ve doğru karar vermeye dayalıdır.Çocukların bir spora yatkınlığının gelecekteki başarıları için önemli olduğu düşünüldüğünde, olabildiğince küçük yaşta başlamak daha sonraki basamaklar için çocuklara avantajlar kazandıracaktır. Daha sonra bu işi tutkuyla yapacak ve sportif anlamda daha ileri noktalara götürecek bireylerin de bu çocukların içinden çıkması hedeflenmektedir.

Amacımız satranç sporunu sevdirme, yaygınlaştırma ve öğrencilerimizi  satranç sporuna teşvik etme ve yönlendirme, kişiler ve sporcular arasında barışın ve dayanışmanın güçlendirilmesi, sporculara turnuva deneyimi kazandırılması,  satranç kültürünü tanıtmak ve sevdirmektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin