Ana Sayfaİlk Orta Okul Öğrenci Yarışmaları6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim Şenliği Proje Yarışması başvuruları başladı

6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim Şenliği Proje Yarışması başvuruları başladı

TÜRK DÜNYASI ÇOCUK VAKFI 6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim Şenliği, 2023 yılı Kasım ayında Ankara’da düzenlenecek olan bir bilim ve kültür festivalidir. Festival, Türk Dünyası’nın farklı ülkelerinden gelen çocukların ve gençlerin bir araya gelerek bilim ve teknoloji alanındaki çalışmalarını sergilemelerini amaçlamaktadır.

TÜRK DÜNYASI ÇOCUK VAKFI 6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim Şenliği, 20-22 Kasım 2023 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecektir. Şenlik, Türk Dünyasının farklı coğrafyalarından gelen çocukların bilime olan ilgisini artırmak, yeni icatlar ve buluşlar yapmaya teşvik etmek, çocukların kaynaşması ve ortak geleceğe yatırım yapmak amacıyla düzenlenmektedir.

Şenlik kapsamında ayrıca, bilim gösterileri, atölye çalışmaları, konferanslar ve söyleşiler gibi etkinlikler düzenlenecektir.

Konu Başlıkları:
İklim Değişikliği ve Küresel Isınma
Yenilenebilir Enerji Teknolojileri
Çevre ve Sağlık
Deprem

Şenlik hakkında daha fazla bilgi için, Türk Dünyası Çocuk Vakfı’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TÜRK DÜNYASI ÇOCUK VAKFI

6.Uluslararası Türk Dünyası Bilim Şenliği

15 – 17 Kasım 2023, Mamak, Ankara

Şenlik kapsamında Türkiye ve Türk Dünyası’ndan resmi ve özel okullarda eğitim gören öğrencilerin projelerini sergileme fırsatı sunulacaktır. Sınırlı sayıda sergilenmeye değer projelerin belirlenmesi için elektronik ortamda zamanında ön başvurusu yapılan projeler ilk değerlendirmeye alınacaktır. Sergilenen projelerden Jüri değerlendirmesi neticesinde sıralamaya giren projelere ise ödül verilecektir.

 

PROJE YARIŞMA DÜZEY VE KATEGORİLERİ:

Yarışma Düzeyi Hedef Öğrenciler Proje Kategorileri

-İlkokul 4’üncü sınıf Serbest kategori

-Ortaokul 5, 6 ve 7’inci sınıf:     

İklim değişikliği ve küresel ısınma

Yenilenebilir enerji teknolojileri

Çevre ve sağlık

Serbest kategori

-Lise 9 ve 10’uncu sınıf:

İklim değişikliği ve küresel ısınma

Yenilenebilir enerji teknolojileri

Çevre ve sağlık

Deprem

 

KATILIM BİLGİLERİ:

Her proje başvurusu (takım projesi de olsa) bir öğrenci ve bir danışman öğretmen bilgisi ile yapılmalıdır. Ön başvurular http://tdbo.org/ sayfası üzerinden yapılmalı ve istenen bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır.

İlkokul düzeyi için sadece Mamak ilçe sınırlarındaki ilkokullardan başvuru yapılabilir. Ortaokul düzeyi için yurt içindeki ve yurt dışındaki ortaokul öğrencileri başvuru yapılabilir. Lise düzeyi için Ankara il sınırlarındaki liselerden başvuru yapılabilir.

Başvuru kriterlerine uygun olup ön başvuruda bulunan projelerden ilk değerlendirme aşamasında kabul edilenler şenlikte sergilenebilecektir. Sergilenmeye/sunulmaya hak kazanan projeler belirlenen kategori ve düzeylere göre şenlik esnasında jüri değerlendirmesi yapılarak ve sıralamaya giren proje sahibi öğrenci ve danışman öğretmene ödül verilecektir.

 

SON BAŞVURU TARİHİ:

30 Ekim 2023

Bağcılar Mah. Açın Cad. 276. Sok. No: 16/9 Çankaya/Ankara/TÜRKİYE

TÜRKİYE Tel-Fax: +90(312) 446 26 74 GSM: +90(533) 406 26 74 (WhatsApp) www:www.tdcocuk.org●www.tcv.org.tr●www.turkdunyasicocukvakfi.org.tr / e-mail:turkcocukvakfi@gmail.com facebook.com/turkcocukvakfi●instagram.com/turk_cocuk_vakfi●twitter.com/TurkCocukVakfi

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.