6. Proje Tabanlı Beceri Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarındaki öğrenci ve kursiyerlere yönelik olarak düzenlenen “6’ıncı Proje Tabanlı Beceri Yarışması” il elemeleri bugün başladı.

Elginkan Vakfı Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen il elemeleri sırasında Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli de projeleri tek tek inceleyerek öğrencilere çok önemli tavsiyelerde bulundu. Türk gençlerinin Atatürk’ün tavsiyeleri doğrultusunda hareket ettiğini söyleyen İspirli, “Öğrencilerimize ufuk açan yön veren okul yöneticilerine, öğretmenlerine yürekten teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı da tebrik ediyorum” dedi.

Yarışmanın il elemeleri sırasında İl Milli Eğitim Müdürü İspirli, Müdür yardımcısı Hayati Aydın, yürütme kurulu üyeleri İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Aydın, İzmit Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Işıl, İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Özcan Bedel, Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Akın, Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Aynur Kadiroğlu hazır bulundu.

Yarışmada Türkiye birincisi olan okul veya kuruma 20. 000 TL, ikinciye 15. 000 TL ve üçüncüye 10 bin TL para ödülü verilecek.