6. Özel Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Spor Şenliği

Özel Nötre Dame de Sion Fransız Lisesi Müdürlüğünün; 2018-2019 eğitim öğretim yılında, ekte belirtilen okulların öğrencilerine yönelik, dostluk maçları aracılığıyla sporun fiziksel ve zihinsel olumlu etkilerinin yanında farklı okul öğrencileri arasında sosyalleşme, dayanışma ve bütünleşme sağlaması amacıyla “6. Nötre Dame de Sion Spor Şenliği” düzenlemektedir.

Nötre Dame de Sion Spor Şenliğine davet edilen okullar
İstanbul
Özel Saint Joseph Fransız Lisesi – Kadıköy Özel Saint Michel Fransız Lisesi – Şişli Özel Saint Benoit Fransız Lisesi – Beyoğlu Özel Sainte Pulcherie Fransız Lisesi – Beyoğlu Galatasaray Lisesi – Beyoğlu Pierre Loti Lisesi – Sarıyer
İzmir
Özel Saint Joseph Fransız Lisesi – Konak Özel Tevfık Fikret Lisesi – Konak
Ankara
Özel Tevfık Fikret Lisesi – Çankaya
Özel Charles de Gaulle Fransız Lisesi – Gölbaşı
Program
29 Mart Cuma
13.0 Açılış
13.00- 19.00 Spor Karşılaşmaları
30 Mart Cumartesi
9.0 – 16.00 Spor Karşılaşmaları
17.0 Ödül Töreni ve Kutlama

6. NÖTRE DAME DE SİON SPOR ŞENLİĞİ UYGULAMA ESASLARI
1. 6. Notre-Dame de Sion Spor Şenliğine 1. yabancı dili Fransızca olan özel okullar ve devlet okulları davet edilmiştir. Spor Şenliği, 29 Mart 2019 günü saat 13.30’da tüm katılımcı okulların buluşması ve açılış töreni ile başlayacaktır. Müsabakalar aynı gün saat 14.00 ‘ten itibaren branşlar için ayrılan alanlarda başlayıp 30 Mart 2019 saat 18.00’de Ödül Töreni ile son bulacaktır.
2. Tüm branşlarda 2001 ve altı doğumlu sporcu öğrenciler etkinliklere katılabilir.
3. İlgili okulların Beden Eğitimi öğretmenleri katılacak sporcu öğrencilerinin listelerini 4 Mart Pazartesi gününe kadar okulumuz Beden Eğitimi öğretmeni Güner Ilıca’ya
([email protected] 12.tr) e-posta ile göndereceklerdir. Sporcu öğrencilerin ailelerinden izin alınmış olması ve doktor onaylı sağlık raporlarının bulunması ilgili okul idarelerinin sorumluluğundadır.
4. Tüm okullardan yeterli sayıda Beden Eğitimi öğretmeninin etkinlik sırasında okulda bulunması zorunludur.
5. Basketbol kız, masa tenisi kız erkek, futsal kız, voleybol kız, voleybol erkek, su topu erkek branşlarında farklı okulların öğrencilerinden oluşan takımlar oluşturulacaktır.
6. Okullar katılmak istedikleri (sporcusu bulunan) branşlarda en fazla basketbol kız 12 öğrenci masa tenisi 3 kız, 3 erkek öğrenci, futsal kız 6 öğrenci voleybol 6 kız, 6 erkek öğrenci, su topu 6 erkek öğrenci ile turnuvaya katılacaklardır.
7. Tüm okulların Beden Eğitimi öğretmenlerinin görüşleri alınarak dengeli takımlar oluşturulacak ve bu takımlara öğrencilerin seçtikleri isimler verilecektir.
8. Basketbol maçları süre durdurulmaksızm 20 dakikalık 2 periyot olarak oynanacaktır. Birinci ve ikinci periyotun son 2 dakikası topun oyunda olmadığı zamanlarda süre durdurulacaktır. Takımların her iki periyotta birer mola hakkı bulunacaktır. Takımlar, her periyotta, 5 takım faulü sonrası atış kullanacaktır.
9. Voleybol maçları 21 sayılık kazanılmış 2 set üzerinden oynanacaktır. Takımların her sette 1 mola hakkı bulunacak, teknik mola uygulaması yapılmayacaktır. Setlerin 1-1 eşitliği hâlinde 15 sayılık final serisi uygulanacaktır.
10. Futsal maçları 20 dakika (10+10) 2 devre olarak oynanacaktır. Takımlar kaleci dâhil 4 oyuncudan (3+1) oluşacak ve takımların sınırsız oyuncu değiştirme hakkı bulunacaktır. Yarı final ve final maçlarında beraberlik hâlinde süre uzatmaksızın 3 penaltı atışı yapılacak, beraberlik devam ediyorsa seri penaltı atışlarına geçilecektir. Sporcuların çivili veya vidalı ayakkabı giymesi yasaktır. Salon futbolu için üretilmiş ayakkabı giyilmelidir.
11. Masa Tenisi müsabakaları kızlarda ve erkeklerde lig usulü olarak yapılacaktır.
12. Karşılaşmalar profesyonel hakemler tarafından yönetilecektir.
13. Satranç turnuvası her okulun satranç takımının katılımıyla öğrenciler karıştırılmadan okullar arası olacak şekilde düzenlenecektir.
14. Her okuldan 10 sporcu öğrencinin katılımıyla havuzda erkek su topu, satranç ve renk oyunu, açık alanda mekik koşusu, sürat koşusu,spor salonunda istasyon, plank, stens duruş, karın hareketleri dayanıklılık vb. spor ile eğlenceyi bir araya getiren branşlarda yarışmalar yapılacaktır.
15. Şehir dışından gelen öğrenci ve öğretmenler istemeleri durumunda okulumuz sporcu öğrencilerinin ailelerinde misafir edilirler.
16. Şenlik boyunca öğle yemeği ve ikramlar okul tarafından sağlanacaktır.
17. Şenlik sırasında okulda sürekli sağlık personeli bulunmaktadır.
18. Şenlik sonunda katılımcı tüm okullara plaket, katılımcı tüm öğretmen ve öğrencilere sertifika verilecektir. Her branşta birinci, ikinci, üçüncü olan takımlara madalya verilecektir. Her branşta başarısı, arkadaş ilişkileri, davranışları ile ödüle layık görülen bir sporcu (Fair Play Ödülü) özel ödül alacaktır.
19 . Etkinlik ücretsizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin