6. GELENEKSEL OTOMOTİV KOMPONENT TASARIM YARIŞMASI

6. GELENEKSEL OTOMOTİV KOMPONENT TASARIM YARIŞMASI

6. Geleneksel Ar-Ge Proje Pazarı ve 6. Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğü ile 04-05 Mayıs 2017 tarihinde İTÜ Maslak Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

“Türkiye Otomotiv Sektöründe 6. Geleneksel Ar-Ge Proje Pazarı ve 6. Komponent Tasarım Yarışması”sektörde çalışan profesyoneller, araştırmacılar, akademisyenler, ilgili dallarda eğitim alan öğrenciler ve otomotiv tutkunlarını içine alan geniş bir kitlenin yaratıcı fikirlerini ortaya koyabileceği, “Ar-Ge Proje Pazarı” ve “Komponent Tasarım Yarışması” olmak üzere iki farklı etkinliği kapsıyor.

6. Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması

İlki 2012 yılında düzenlenen Otomotiv sektöründe Komponent Tasarım Yarışması, tasarım tutkunlarına kendi hayallerindeki tasarımları hayata geçirme keyfini yaşatıyor. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, otomotiv sektöründe komponent bazlı yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi ve tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen bu yarışmayla, otomotiv sektörü ve otomotiv kullanıcıları için yenilikçi tasarımların desteklenmesi amaçlanıyor.

“Komponent Tasarım Yarışması”, üniversitelerin ilgili fakültelerinde okuyan lisans öğrencilerinin ve tüm tasarım tutkunlarının yarıştığı öğrenci-amatör katılımının yanı sıra, üniversite-kurum ve profesyonel kategorilerinde yarışma imkânı sunuyor.

Komponent Tasarım Yarışmasında proje yüklemeleri için son başvuru tarihi 14 Nisan 2017’dir.

6. Geleneksel Ar-Ge Proje Pazarı”, Profesyoneller ile Sanayicileri Bir Araya Getiriyor.

Geçtiğimiz yıl üçüncüsü düzenlenen etkinliğin diğer bir ayağı olan “Ar-Ge Proje Pazarı” ile profesyoneller ve sanayiciler bir araya getiriliyor. Akademik ve bilimsel araştırma faaliyeti yürüten üniversite, araştırma merkezi ve firmalar, sanayiciler ile profesyonel olarak bu işle ilgilenen herkesin projelerinin sanayiye kazandırılması amacıyla düzenlenen etkinlikte, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek yapılması istenen Ar-ge projeleri, kategori ayrımı olmaksızın ele alınıyor.

Yarışma sonunda, projeleri seçilen araştırmacı ve akademisyenlerin projelerini sunabileceği ve sanayicilerle bir araya gelerek bire bir görüşme olanağına sahip olacakları bir sergi de düzenleniyor.

Proje Pazarı Katılımcılarını Toplam 23.000 Türk Lirası Para Ödülü Bekliyor…

6. Geleneksel AR-GE Proje Pazarı’nda, ilk 3’e girenlerden 1. 10.000, 2. 7.000, 3. ise 4.000 Türk Lirası ve ayrıca jüri tarafından değer görülen 2 proje sahibi 1.000’er Türk Lirası para ödülünün sahibi olacak.

Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı’nda Toplam para ödülü ise 23.000 Türk Lirasını bulacak.

6. Geleneksel Otomotiv Tasarım Yarışması’nda öğrenci- amatör, üniversite-kurum ve profesyonel kategorileri için ayrı değerlendirme yapılıyor ve her kategoriden ilk 3’e girenler ödüllendiriliyor.

Yarışmada, 1.’ler 6.000, 2.’ler 4.000 , 3.’ler 3.000 Türk Lirası ile ödüllendirilecek. Ayrıca Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması’nda dereceye giren tasarımcılardan, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın uygun gördükleri Bakanlık desteğiyle 2 yıl süresince yurtdışı eğitimi kazanıyor.

Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması’nda Toplam para ödülü ise 39.000 Türk Lirasını bulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here