6. Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na başvurular başladı

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması katılım şartları;
1. Yarışmaya; ülkemizde eğitim ve öğretim hizmeti vermekte olan üniversitelerin yanı sıra, yurtdışında Türkiye ile işbirliği içerisinde olan üniversitelerin iletişim alanında eğitim gören ön lisans ve lisans öğrencileri başvurabilir.

2. Yarışmanın dili Türkçedir. Eserler Türkçe dışında herhangi bir dilde hazırlanmış ise Türkçe altyazı eklenmelidir.

3. Yarışmaya katılacak eserler; o çalışmayı hazırlayanların farklılığını, özgün yönlerini ortaya koymalı, güçlü anlatım dili, yeni farklı bakış açıları sunmalıdır.

4. Eserler, 2019 – 2020 eğitim-öğretim yılı içinde, profesyonel destek almadan, öğrenciler tarafından tasarlanmış ve üretilmiş olmalıdır.

5. Eser daha önceki yıllarda başlayıp fakültelerin veya meslek yüksek okullarının yayın mecralarında (Fakülte televizyonu, radyosu, internet yayınları, gazete, dergileri vb. ) devam eden serinin bir bölümü ise adaylar, kendi içinde bütünlüğü bulunan ve 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı içinde üretilmiş bir bölümle yarışmaya katılabilir.

6. Eserler T.C. yasalarına, genel ahlak kurallarına aykırı olmamalıdır. Bu tür eserler, doğrudan değerlendirme dışı bırakılacaktır.

7.Herhangi bir şekilde TRT’de yayınlanmış, TRT Birimlerinin değerlendirmesine girmiş ya da Kurumumuzun benzer yarışmalarına katılmış eserler yarışmaya başvuramaz.

8. Öğrenciler 2019-2020 Eğitim – Öğretim yılı içinde başka yarışmalara katılmış eserleriyle (ödül almış olsalar dahi), yarışmamıza başvurabilirler.

9. Öğrenciler, yarışmaya kişi ve grup olarak, her kategori için farklı eserle katılabilir. Aynı eserin tamamı veya parçaları ile birden fazla kategoride başvuru yapılamaz.

10. Başvuru formu www.trt.net.tr ve www.trtgeleceginiletisimcileri.com adresinden temin edilebilir. Formu eksiksiz olarak doldurup imzalayanlar, Katılım Şartlarını da kabul etmiş sayılır.

11. Ortak başvurularda bir eserde hak sahibi öğrenci sayısı en fazla 3 olabilir. Başvuru esnasında tüm grup elemanlarının bilgilerinin sisteme girilmesi gereklidir.

12. Para ödülü ve ödül heykelciği eser başına verilecektir.

13. Öğrencilerin, başvuru formunu öğrenim gördüğü fakülte ya da yüksekokul yetkilisine (Dekan, Dekan Yardımcısı, Bölüm Başkanı, Müdür, Müdür Yrd.) imzalatması ve kendi imzası ile birlikte ıslak imzalı formun taranmış halinin yarışma portalına yüklenmesi gereklidir.

14.Öğrenciler, eserlerini www.trtgeleceginiletisimcileri.com adresi üzerinden yükleyerek yarışmaya katılacaklardır.

15.Yarışma kategorilerine yeterli sayıda eser başvurmaması durumunda o kategoride değerlendirme yapılmayacaktır.

16.Yarışma şartlarına uymayan ve yanlış beyanla gönderildiği tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Eser değerlendirmeden geçmiş ve ödül almış olsa bile, yarışma şartlarına uygun olmayan bir durumun tespiti halinde TRT, ödül heykelciği ve ödül parasını geri alma hakkına sahiptir.

17.Jüri değerlendirmesi sonucunda ödüle değer eser bulunmaması halinde, ilgili kategoride ödül verilmeyecektir.

18.Yarışmada ödüle değer görülen eserler hiçbir telif hakkı ya da ek ödeme yapılmadan TRT’nin tüm yayın mecralarında (radyo, televizyon, yeni medya vb.) basit ve alt ruhsatla kullanılabilir, yayınlanabilir. Katılımcılar eserlerinin bu kapsamda TRT tarafından kullanılmasını kabul etmiş sayılırlar.

19.Yarışmaya katılım için gönderilen her türlü görsel ve işitsel malzeme, yarışmanın tanıtımı için basılı medya ve internet dahil diğer tüm medyalarda yayınlanabilir.

20.TRT, Yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ve telif hakları ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

21.TRT, yarışmanın genel veya özel şartlarında, herhangi bir sürecinde öngörülemeyen bir durum hâsıl olduğunda, katılım şartlarında ve kategorilerde yer alan hükümlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Yarışma ile ilgili sorularınız için geleceğiniletişimcileri@trt.net.tr

https://www.trtgeleceginiletisimcileri.com