6.Enka Teknik Okulları Matematik Yarışması

Matematik Yarışması

6.Enka Teknik Okulları Matematik Yarışması

Bölgemizdeki 8. Sınıf öğrencilerine matematiği sevdirmeyi ve matematiğin önemini göstermeyi amaçlayan, bu yıl 6.sı düzenlenecek “Enka Teknik Okulları Matematik Yarışması” 15 Nisan 2018 de yapılacaktır. Matematik dersi ortaokul müfredatına göre hazırlanan sorulardan oluşan yarışmamızda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilecektir.

Yarışmaya katılım ücretsiz olup müracaatlar bu sayfanın altında yer alan müracaat formuyla online olarak yapılmaktadır. Ulaşım imkanı olmayan öğrencilerin yarışmaya gelebilmeleri için ücretsiz okul servislerimiz görevlendirilecektir. Kendi aracıyla yarışmaya gelecek öğrencilerimizin aşağıda yer alan online formdaki servis durağı olarak “Kendi Aracımla” seçeneğini seçecektir. Yarışmaya Kocaeli ve İstanbul illerinde ikamet eden öğrenciler başvuru yapabilir.

MATEMATİK YARIŞMASI KATILIM ŞARTLARI

1. Bu yarışmaya. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında ortaokulların 8.sınıflarına devam eden öğrenciler katılabileceklerdir.

2. Başvurular ferdi olarak internet sitemizden yapılacaktır. (http:/www.enka.k12.tr/1cocaeli/matematik-yarismasi/)

3. Başvurular 12 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacak ve 30 Mart 2018 Cuma günü saat 17.00’da sona erecektir.

4. Sınava katılım ücretsizdir.

YARIŞMA KURALLARI

1. Yarışma sorulan oluşturulan bir komisyon tarafından hazırlanıp aynı komisyon tarafından değerlendirilecektir.

2. Yarışma tek aşamada yapılacaktır.

3. Yarışmaya katılacak öğrenciler nüfus cüzdanını ve e-okuldan alınmış Okul Müdürlüğü onaylı öğrenci belgesini yanlarında getirmek zorundadır. Belirtilen belgeleri olmayan öğrenciler sınava alınmaz. Başvuru esnasında yanlış bilgi giren öğrencilerin sınav sonucu iptal edilecektir.

4. Öğrencilerin sınav saatinden 30 dakika önce okulda hazır olacaklardır.

5. Yarışma başlangıcından itibaren ilk 60 dk. içinde öğrencinin ayrılmasına izin verilmeyecektir.

6. Sorular arasında üst düzey matematik yeteneğini ölçen sorular da olacaktır.

7. Yarışma soruları ortaöğretim 6.ve 7.sınıfların matematik dersi müfredatının tamamı ile 8. sınıfın Nisan ayma kadar olan bölümünü kapsayacaktır.

8. Yarışmada 40 adet test sorusu sorulacaktır. Sorular 4 seçenekli olup 3 yanlış 1 doğruyu götürecek, toplam net sayısı üzerinden değerlendirilecektir. Yarışma süresi 80 dakikadır.

9. Sıralamada derecelendirme yapılırken puanların eşit olması durumunda her öğrenciye hediye verilecektir.

10. Yarışma 15 Nisan 2018 Pazar günü, Özel ENKA Fen ve Teknoloji Lisesi’nde yapılacaktır.

11 .Öğrenciler sınava kendi imkanları ya da internet sayfamızda belirtilecek okul servisleriyle ücretsiz okulumuza ulaşacaklardır.

Matematik yarışmamızın 3 Mayıs 2018’de düzenlenecek ödül töreninde dereceye giren öğrencilere verilece ödüller:

1.ye IPHONE X
2.ye LAPTOP
3.ye IPAD
4.ye BİSİKLET
5.ile 10. arasına 500 TL HEDİYE ÇEK
11.ile 20. arasına 300 TL HEDİYE ÇEKİ

Yarışmaya başvuru için http://www.enka.k12.tr/kocaeli/matematik-yarismasi/ linkinden kayıt yapılması gerekmektedir.

FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ

Özel ENKA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile aynı kampüste 2014 yılında açılmıştır. Modem eğitim kampüsü, nitelikli öğretim kadrosu, donanımlı laboratuvarlan ile kurulan okulumuzda tek amaç geleceğin Türkiye’sini Dünya üzerinde hak ettiği yerlere taşıyacak nitelikli insanlar yetiştirilmesidir. Eğitim öğretim süresi 5 yıl olan okulumuzda ilk yıl hazırlık sınıfında İngilizce dil eğitimi verilmektedir.

Proje tabanlı eğitimin verildiği Fen ve Teknoloji Lisemizde, öğrencilerimize iyi bir yabancı dil eğitimi verilmesi, sosyal yönden yetkinliklerin arttırılması, iyi üniversitelerin iyi bölümlerini kazandıracak akademik eğitim verilmesi, çağın gerektirdiği teknoloji eğitiminin verilmesi ana hedeflerimiz altında yer almaktadır.

Tüm öğrencilerin tam burslu olarak ücretsiz eğitim aldığı okulumuzda öğrencilerimizin servis ve yemek giderleri de vakfımız tarafından karşılanmaktadır. Hafta sonu TÜBİTAK bilim olimpiyatlarına hazırlanan öğrencilerimiz yaz tatillerinde de vakfımızın desteğiyle İngiltere’de dil eğitimi almaktadırlar.

Okulumuzda fen lisesi müfredatına ek olarak 10. sınıftan itibaren öğrencilerin hedef ve eğilimleri doğrultusunda tıp eğitimi almak isteyen öğrencilere genetik dersleri; mühendislik okumak isteyen öğrencilere ise mekatronik, bilgisayar ve robotik programlama dilleri öğretilmektedir.

ANADOLU TEKNİK LİSESİ

Özgün eğitim programı ile proje tabanlı eğitimin verildiği Anadolu Teknik Lisemizde, Fen lisesi müfredatı ile birlikte teknik eğitimler verilmektedir. Bu okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimiz, üniversitede mühendislik ve tıp bölümlerini hedeflemektedirler.

Fen lisesi müfredatının yanı sıra, öğrencilerimiz seçmiş oldukları meslek alanı ile ilgili son teknolojiye uygun bilgisayar programlama, çizim, üç boyutlu tasarım ve diğer uygulamalı mesleki derslerle ufuklarını genişletmektedir.

Kuruluş yönetmeliğiyle Türkiye’de ilk olan okulumuz her alanda öncü ve örnek olmaya devam etmektedir. ISO 9001:2015 kalite yönetim belgesi sahibi okulumuzda Avrupa Birliği ERASMUS projelerine, robot ve lego yarışmaları ile TÜBİTAK bilim yarışmalarına öğrencilerimizin aktif katılımı sağlanmaktadır.

Mezunlarımızdan %90’ı üniversitelerin lisans eğitimlerine yerleşmektedir.

Okulumuzda eğitim alan öğrencilerimizin tamamı karşılıksız tam burslu olarak okumaktadır. Eğitim, servis ve yemek gibi hizmetlerin tamamı ücretsiz olarak sunulmakta olup üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin dershane destekleri de ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

OKULUMUZA KAYIT OLMAK İÇİN

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tercih sisteminde yer almamaktadır. Okulumuzda öğrenci olmak isteyen öğrencilerimizin, Haziran ayında M.E.B. tarafından yapılacak liseye geçiş sınavı puanları açıklandığında okulumuzun internet sitesinden ÖN KAYIT yaptırmaları gerekmektedir.

Ön kayıt yaptıran öğrencilerimizden Anadolu Teknik Lisesinde okumak isteyen öğrencilerimiz puan üstünlüğü esasına göre sıralanır. Sıralamada ilk 96’ya giren öğrencilerimiz kesin kayıt hakkı kazanır ve Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan kayıt takvimine göre okulumuza KESİN KAYITLARI yapılır.

Ön kayıt yaptıran öğrencilerimizden Fen Teknoloji Lisesinde okumak isteyen öğrencilerimiz, okulumuz tarafından hazırlanan TÜBİTAK takım seçme sınavına girerler. Bu seçme sınavında aldıkları puan ile LGS sınavından aldıkları puanlar birleştirilerek yapılacak sıralamada ilk 24’c giren öğrencilerimiz kesin kayıt yaptırmaya hak kazanırlar ve Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan kayıt takvimine göre okulumuza KESİN KAYITLARI yapılır.

Kesin kayda hak kazandığı halde, kayıt takviminde açıklanan tarihler arasında kaydını yaptırmayan öğrencilerin yerine yedek listeden kayıtlar yapılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

13 − 11 =