6. Bahar Şenliği Afiş Yarışması 2011

16 Mart-9 Nisan 2011 tarihleri arasında ”6. Bahar Şenliği 2011 ” sloganlı afiş yarışması düzenlenecektir.

GENEL BİLGİLER
—Yarışmaya Uşak Üniversitesi öğrencileri katılabilir. (yüksek lisans öğrencileri hariç )
—Yarışma için başvurular, 16 Mart – 9 Nisan 2011 tarihleri arasında kabul edilecektir.
—Yarışma şartnamesi ve başvuru formları, Uşak Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndan ve http://www.sks.usak.edu.tr adresindeki ilgili linkten temin edilebilir.
—Yarışmaya katılan eserlerin yarışma şartnamesine uygun olması gerekmektedir.
—Yarışma sonuçları, 19 Nisan 2011 tarihinde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının http://www.sks.usak.edu.tr adresindeki web sitesinde duyurulacak, ayrıca kazananlara e-posta ve telefon aracılığı ile bildirilecektir.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

1- AMAÇ:

Yarışma; Uşak Üniversitesi’nde her yıl Mayıs ayı içinde geleneksel olarak düzenlenen bahar şenliklerinde birlik ve beraberlik duygularının geliştirilip, paylaşımın ve ortak üretimin arttırılması çabalarının hedef kitlelere duyurulmasını sağlamaktır. Toplumun en dinamik kesimlerinden biri olan üniversite gençliğinin akademik yıl boyunca süren ve bahar mevsimi ile birlikte hız kazanan etkinliklerinin slogan ve görsel malzemeler yardımı ile en etkin biçimde sunulması amaçlanmaktadır. Bu amaçla tanıtım ve duyurum çalışmalarında kullanılabilecek, eğitim ve kamu yapısına uygun sloganlı afişlerin Üniversitemiz öğrencileri tarafından oluşturulması için bu yarışma düzenlenmiştir.

YARIŞMA KONUSU: ‘‘6. Bahar Şenliği 2011’’
Dostluğun, sevginin, güzelliklerinin paylaşıldığı, kaybolmaya yüz tutmuş zengin değerlerimizin yaşatılmasının sağlandığı, her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Bahar Şenliklerinin, bu yıl ‘‘6. Bahar Şenlikleri 2011’’ sloganıyla; baharın en coşkun günlerinde Uşak Üniversitesindeyiz…
KATILMA KOŞULLARI:
a)Yarışma, Uşak Üniversitesi öğrencilerinin katılımına açıktır.
b)Yarışmaya gönderilen yapıtların ve kullanılan görsel ve yazılı malzemenin daha önce yayınlanmamış, ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış olması gereklidir.
c)Yarışmaya en fazla 3 yapıt gönderilebilir.
d)Ödül kazanan yapıtların telif hakları, Uşak Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına ait olacaktır.
e)Yarışmaya katılanlar bu şartnamedeki hükümleri tümüyle kabul etmiş sayılırlar.
f)Yarışma düzenleyicilerinin ve seçici kurulun 1. derece akrabaları yarışmaya herhangi bir eserle katılamayacaklardır.
g)Katılımcılar 16 Mart-9 Nisan 2011 tarihleri arasında Uşak Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndan ve http://www.sks.usak.edu.tr adresindeki web sitesinden temin edilebilecek olan başvuru formu ile birlikte şartnameyi kabul ettiğine dair belgeyi imzalayarak eserlerini Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.
TEKNİK ŞARTLAR

1- AFİŞ ÜZERİNDE YER ALMASI GEREKEN METİNLER
• “UŞAK ÜNİVERSİTESİ” adı ve amblemi ( Üniversitemizin logosu hiçbir şekilde deforme edilmeyecektir. Üniversitemizce kullanılan ve afişte yer verilecek standart logoya burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. )

• 6. Bahar Şenliği Başlığı yer almalı
•  9 Mayıs-11 Mayıs 2011 Tarihi yer almalı
• Bahar şenliğinin Üniversitemiz 1 Eylül Kampusunda yapılacağının bilgisi yer almalı.
• Ayrıca afiş üzerinde şenliklerde yer alacak; müzik grubu adları………………………………………….. için yer ayrılmalıdır
• Afişte kullanılacak resim ve imajların telif hakkı sorunları olmamalıdır.

2- SUNUŞ ŞEKLİ
• Yarışmaya sunulan afişler daha önce bir yarışmaya katılmamış ve özgün olmalıdır.
• Teknik serbesttir.
• Katılımcılar en fazla 3 eserle yarışmaya katılabilir.
• Afiş tasarımları 50X70 ölçülerinde tasarlanarak orijinal dosyasıyla birlikte bir CD’ye kaydedilmelidir. Ayrıca Bir adet A3 Ölçülerinde çıktısı (dijital print baskı veya foto baskı) alınmalıdır.
• Çıktının arkasına ve CD ye 5 rakamlı bir rumuz yazılmalıdır. (isim yazılmamalı)
• CD ile birlikte Öğrenciye ait kimlik fotokopisi ve telefon numarası kapalı bir zarfa konularak zarf üzerine de aynı 5 rakamlı rumuz yazılarak kapalı bir şekilde en geç 9 Nisan 2011 saat:17.30’a kadar Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına teslim edilmelidir.
SEÇİCİ KURUL:
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı   : Prof. Dr. Ayşe ÜSTÜN                                         Güzel Sanatlar Fakültesi    : Doçent İsmail YARDIMCI
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı  : Gülay SELÇUK ÇELİK                                  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Şube Müdürü  : Asuman TULUK
Basın ve Halkla İlişkiler    : Uzman Filiz  KILINÇ

   Yarışma sonuçları 19 Nisan 2011 Salı günü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın http:/www.sks.usak.edu.tr adresindeki web sitesinden duyurulacaktır. Sonuçlar, kazanan yarışmacılara e-posta veya telefon yolu ile de bildirilecektir.
   Uşak Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, değerlendirme toplantısına katılmayan seçici kurul üyesi yerine bir başka üye belirleme ve sonucu açıklayacağı günü değiştirme hakkına sahiptir.
ÖDÜLLER:

‘’Uşak Üniversitesi Bahar Şenliği Afiş Yarışması’’ ödülleri şöyledir:

Birinciliğe Değer Görülen Afiş : 500 TL
İkinciliğe Değer Görülen Afiş : 300 TL
Üçüncülüğe Değer Görülen Afiş : 150 TL