6. Akıl Oyunları (Akılların Düellosu) Yarışması

Sınav Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Müdürlüğünün; Türkiye geneli resmî/özel tüm anadolu lisesi, temel lise ve fen lisesi öğrencilerine yönelik, “Ulusal Akıl Oyunları Yarışması” düzenlenmektedir.

ÖZEL BURSA SINAV KOLEJİ ANA KAMPÜS (DEMİRCİ KAMPÜSÜ)
ANADOLU-FEN LİSESİ 6.AKIL OYUNLARI (AKILLARIN DÜELLOSU)
YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1. AMAÇ
Türkiye’de akıl oyunlarına ilgi duyan ve şimdiye kadar bunu ortaya çıkaramamış lise öğrencilerine fırsat sunmak, rekabet ortamı içerisinde öğrencilerin zihinsel yorum gücünü kullanmaları için bir zemin oluşturmak amacıyla düzenlenir.

2.0RGANİZASY0N
Özel Bursa Sınav Koleji Ana Kampüs(Demirei Kampüsü) Anadolu-Fen Lisesi tarafından düzenlenir. Yarışma 3 tur halinde yapılacaktır. l.Tur 21.04.2018 tarihinde saat 11.00’de online olarak, 2. Tur 05.05.2018 tarihinde saat 11.00’de online olarak, 3. Tur 12.05.2018 tarihinde etkinliğin merkezi olan Özel Bursa Sınav Koleji Ana Kampüs(Demirci Kampüsü) Anadolu-Fen Lisesi’nde yapılacaktır.

3. BAŞVURULAR
6. Akıl Oyunları (Akılların Düellosu) yarışması, katılım koşullarını taşıyan tüm öğrencilere açıktır. Katılım ücretsizdir. Başvurular 20.04.2018 saat 17.00’ ye kadar www.sinavkoleji.kl2.tr adresindeki 6. Akıl Oyunları (Akılların Düellosu) online başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Başvuru formunu doldururken sizden istenen bilgilerin eksiksiz doldurulması önemlidir. Belirleyeceğiniz şifreyi yarışmaya giriş esnasında kullanacağınız için şifrenizi unutmayınız. Kullanıcı adı ve şifre ile online turlarda yarışma saatinden 15 dk. önce yarışma sistemine giriş yapılabilecektir.

4. KATILMA KOŞULLARI
4.1 Yarışmacılar yarışmaya bireysel katılmalıdır.
4.2 Katılımcılar Türkiye sınırlarında lise kurulularının Anadolu ve Fen Liseleri, Özel Anadolu, Fen ve Temel Liselerinin 9,10,11,12. sınıfında öğrenim görüyor olmalıdır.
4.3 Yarışmaya katılmak için dört işlem bilmek ve zihinsel yorum gücünü kullanmak yeterlidir.

5. YARIŞMA SÜRECİ
5.1 Yarışma toplam 22 soruluk 3 turdan oluşmaktadır.
5.2 Birinci Tur: 10 sorudan oluşmaktadır. 30 dakika sürecektir. Bireysel yarışılacaktır. Online kayıtta belirlenen kullanıcı adı ve şifreyle yarışma sistemine en az 10 dk önce giriş yapılabilecektir. Yarışma sistemi saat 11.00 ile 11.45 arasında açık kalacaktır. Bu süre zarfında yarışmaya başladığınız andan itibaren 30 dakika süreniz olacaktır. Dolayısıyla 30 dakikanın tamamını kullanabilmeniz için en geç 11.15’te yarışmaya başlamanız gerekmektedir. Puanlamada sorulara verilen cevaplar ve zaman dikkate alınacaktır. Puanlanırken verilen doğru cevap sayısına öncelik verilecektir. Yarışma sistemi puan eşitliğinde bitirme sürelerinden erken bitirene öncelik verecektir. Katılımcılar aldıkları puan sıralamasına göre sıralanacak ve ilk 25 kişi ikinci tura yükselecektir.
5.3 İkinci Tur: 6 sorudan oluşmaktadır. 30 dakika sürecektir. Bireysel yarışılacaktır. Online kayıtta belirlenen kullanıcı adı ve şifreyle yarışma sistemine en az 10 dk önce giriş yapılabilecektir. Yarışma sistemi saat 11.00 ile 11.45 arasında açık kalacaktır. Bu süre zarfında yarışmaya başladığınız andan itibaren 30 dakika süreniz olacaktır. Dolayısıyla 30 dakikanın tamamını kullanabilmeniz için en geç 11.15’te yarışmaya başlamanız gerekmektedir. Puanlamada somlara verilen cevaplar ve zaman dikkate alınacaktır. Puanlanırken verilen doğru cevap sayısına öncelik verilecektir. Yarışma sistemi puan eşitliğinde bitirme sürelerinden erken bitirene öncelik verecektir. Katılımcılar aldıkları puan sıralamasına göre sıralanacak ve ilk 5 kişi final turu olan üçüncü tura yükselecektir.
5.4 Üçüncü Tur: 6 somdan oluşmaktadır. 60 dakika sürecektir. Bireysel yarışılacaktır. Öğrenci cevapları yarışma sonrası komisyon tarafından okunacak, ilk 3’e girecek öğrencilere ödülleri törenle verilecektir. Öğrencilerin ilk 5’ine katılım sertifikaları verilecektir.
5.5 Birinci tur yarışması 21.04.2018 tarihinde saat 11.00’de online yapılacaktır. Katılımcıların yarışma sonuçları 23.04.2018 tarihinde www.sinavkoleji.kl2.tr adresinde duyurulacak, ikinci tura yükselen ilk 25 kişi ilan edilecektir.
5.6 İkinci tur yarışması 05.05.2018 tarihinde saat 11.00’de online yapılacaktır. Katılımcıların yarışma sonuçları 07.05.2018 tarihinde www.sinavkoleji.kl2.tr adresinde duyurulacak, üçüncü tura yükselen ilk 5 kişi ilan edilecektir.
5.7 Üçüncü tur yarışması 12.05.2018 tarihinde saat 11.00’de etkinliğin merkezi Özel Bursa Sınav Koleji Ana Kampüs (Demirci Kampiisü) Anadolu-Fen Lisesi’nde yapılacaktır.
5.8 Finale kalan öğrenciler için Bursa şehir içi ulaşımı okulumuz tarafından sağlanacaktır.

6. YARIŞMA KURULU VE ÇALIŞMA KOŞULLARI
6.1 Komisyon Başkanı: Murat ŞENER (Özel Bursa Sınav Kolejleri Genel Müdür Yardımcısı)
(Komisyon başkanı, yarışmanın başlama ve bitiş sürecinde komisyonun işleyişinden sorumludur.)
Koordinatör: Nermin ALÇAY (Özel Bursa Sınav Koleji Ana Kampüs (Demirci kampüsü) Anadolu-Fen Lisesi Matematik Zümre Başkanı)
(Koordinatör, yarışmanın düzenlenmesi, soruların hazırlanması, yarışmanın uygulanması, sonuçların okunması ve analiz edilmesi sürecinden sorumludur.)

Komisyon Üyeleri:
*Ramadan ŞEN (Özel Bursa Sınav Koleji Ana Kampüs(Demirci kampüsü) Anadolu- Fen Lisesi Müdürü)
*Nermin ALÇAY (Özel Bursa Sınav Koleji Ana Kampüs(Demirci kampüsü) Fen Lisesi Matematik Öğretmeni)
*Gözde TATAROGLU (Özel Bursa Sınav Koleji Ana Kampüs(Demirci kampüsü) Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni)
*Songül SELÇUK (Özel Bursa Sınav Koleji Ana Kampüs(Demirci kampüsü) Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni)
*Eyüp TARHAN (Özel Bursa Sınav Koleji Ana Kampüs(Demirci kampüsü) Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni)
*Mehmet Emin DEMİREL (Özel Bursa Sınav Koleji Batı Kampüs(Özlüce kampüsü) Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni)
*Mustafa Ömür BARLAS (MEB Bursa Ovaakça Şarık Tara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni)
* Yusuf EREN (MEB Bursa Orhaneli Hacı Mustafa Öden Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Matematik Öğretmeni)
*Veysi SEYFİ (MEB Bursa Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni)
(Komisyon üyeleri yarışma işleyişinde görev alırlar.)
6.2 Yarışma Kumlu yarışma için başvuruda bulunan grupların, şartnameye uygunluk değerlendirmesini yapar. Birinci, ikinci ve üçüncü tur sonucu grupların verdikleri cevapları objektif bir biçimde değerlendirip bir üst tura geçen ve yarışmada ilk üçe girip ödül kazanan katılımcıları puan sıralamasına göre belirler.
6.3 Yarışma Kurulu kararlarını, yazılı, gerekçeli ve imzalı olarak yarışma kurulu başkanma teslim eder.
6.4 Teknik Destek: Rıza GÜNGÖR(e-posta: [email protected])
(Yarışmanın online kısmıyla ilgili çalışmaların teknik kısmıyla ilgilenir.)

7. SONUÇLARIN AÇIKLANMASI
Yarışma sonuçları yarışma tarihini takip eden ilk iş gününde www.sinavkoleji.kl2.tr adresinde açıklanır. Birinci turdan ikinci tura geçecek ya da ikinci turdan üçüncü tura geçecek katılımcılar yarışma tarihini takip eden ilk iş gününde ilan edilir. îlk üçe girip ödül kazanan katılımcılar aynı gün açıklanacak ve ödül töreni yapılacaktır.

8. ÖDÜLLER
8.1 Ödüller aşağıdaki gibidir:
1. KATILIMCI: YARIM ALTIN+PLAKET
2. KATILIMCI: ÇEYREK ALTIN+PLAKET
3. KATILIMCI: GRAM ALTIN+PLAKET
3. Tura katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

9. GENEL KOŞULLAR
9.1 Bu şartnamede belirlenmeyen diğer hususlarda karar yetkisi ÖZEL BURSA SINAV KOLEJİ ANA KAMPÜS (DEMİRCİ KAMPÜSÜ) ANADOLU-FEN LİSESİ’ ne aittir.
9.2 Bu şartname üzerindeki her türlü hak ÖZEL BURSA SINAV KOLEJİ ANA KAMPÜS (DEMİRCİ KAMPÜSÜ) ANADOLU-FEN LİSESİ’ ne aittir.
9.3 Yarışmaya katılanlar bu şartnameyi kabul etmiş olur.

10. İLETİŞİM:
NERMİN ALÇAY(Koordinatör)
Telefon: 0-224-494 11 99 (Dahili:3)
E-posta: [email protected]
ADRES: Demirci Mahallesi Koşuyolu Caddesi No:20, 16159 Nilüfer/Bursa E-ADRES: http://www.sinavkoleji.k12.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.