5. Uluslararası İnsan, Toplum ve Spor Bilimleri Sempozyumu

Spor Bilimleri

5. Uluslararası İnsan, Toplum ve Spor Bilimleri Sempozyumu, dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde bulunan, beş yıldızlı Porto Bello Hotel Resort & Spa otelinde gerçekleştirilecektir. Dünyanın değişik ülkelerinden gelen misafirlerimizi her şey dâhil konaklama programı ile ağırlayacağımız bu etkinlikte Saygın Bilim Derneği’ne Cezayir’den El-Meder Araştırma Merkezi de destek verecektir.

5. Uluslararası İnsan, Toplum ve Spor Bilimleri Sempozyumuna 10 farklı ülkeden davetli konuşmacı katılacaktır.

Bu sempozyumda bildirilerinizi yüz yüze veya skype gibi salonlara bağlanmaya imkân veren programlar aracılığıyla uzaktan sunabilirsiniz. Bunun yanında çalışmalarını afiş biçiminde hazırlayabilir, atölye çalışması, yuvarlak masa tartışması, özel konulu çalıştay veya kişisel sergi de hazırlayabilirsiniz.

Sempozyumda sunumlar, insan, toplum ve spor (eğitim, filoloji, iktisadi ve idari bilimler, mimarlık, sağlık, sanat, spor, ziraat vb.) ile ilgili içeriklere sahip olmalıdır. Bu sunumlar; Arapça, İngilizce veya Türkçe yapılabilir.

Sempozyumda sunulmak üzere gönderilen tüm eserler hakem sürecinden geçirildikten sonra kabul veya ret edilecektir.

Sempozyumda sunulacak tüm eserlere bilim ve danışma kurulları karar verecektir.

Sunulmak üzere gönderilen tüm metinlerin özetleri, e-kitap biçiminde ISBN’li ve editörlü olarak sempozyumdan önce yayınlanacaktır.

Sempozyumdan sonra 1 Mayıs tarihine kadar bildirilerini makale, kitap bölümü veya tam metin haline dönüştüren bilim insanlarının da üretimleri hızlı bir şekilde yayına dönüştürülecektir. Makale olarak hazırlanan metinler sempozyumu destekleyen dergilerde, kitap bölümü olarak hazırlanan metinler yurtiçi ve yurtdışındaki yayınevlerinde, tam metinler de derneğimizde yayımlanacaktır. Bu yayınlar da hakem sürecinden geçirilecektir.

Sempozyuma sözlü bildiriler ile başvuracak bilim insanları, 150-250 kelimelik özet metinler hazırlamalıdır. Bu özetler, sunum diline ek olarak İngilizce çevirileriyle gönderilmelidir.

Lütfen sempozyuma başvururken sunum biçiminizi (sözlü, poster, atölye vb.) işaretlemeyi unutmayınız.

Sempozyumda farklı yayınların üretilmesi, paylaşılması, yeni işbirliklerinin ortaya çıkması, bilim insanlarının uluslararası ilişkiler kurması en büyük dileğimizdir. Bunun için sizleri bu bilgi şöleninde görmeyi umuyor, araştırmalarınızı, bilgilerinizi dinlemeyi arzuluyoruz.

Saygılarımızla…

Sempozyum Düzenleme Kurulu

23-25 Mart 2019
http://www.ishss.org/tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin