5 Etkili Öğretmen Davranışı

Öğretmen, kendilerine bilgi, beceri, değer ve davranışları öğreten kişidir. Öğretmenler, öğrencilerini öğrenmeye yönlendirmek için birçok farklı rol üstlenirler. Öğretmenler dersleri planlar, uygular ve değerlendirir. Ayrıca bırakır geri bildirim verirler, onların sosyal ve duygusal duygularına karşılar ve onların öğrenme sürecini rehberlik eder.

1. Öğrencilerle ilgilenmek: genel özellikleri anlamak ve onlara kişisel ilgi gösteriyor, öğrenmelerini ve öğretmenle iletişimlerini kolaylaştırıyor.

2. Öğrenme ortamını oluşturma: öğrenme ortamının uygun ve konforlu olması, öğrencilerin dikkatini ve motivasyonunu artırması.

3. Öğrencilere geri bildirim vermek: Öğrencilere geri bildirim vermek, onların nereye varacağını ve ne yapmalarını anlamalarını sağlar.

4. Öğrencilere sorumluluk vermek: Öğrencilere sorumluluk vermek, öğrenmelerini ve sosyal paylaşım geliştirmelerini sağlar.

5. Öğrencilere öğrenme fırsatı sunmak: Öğrencilere çeşitli öğrenme fırsatları sunmak, onların ilgilerini ve yeteneklerini Keşfetmelerine ve kullanmalarına olanak tanır.

Etkili öğretmenin özellikleri nelerdir?