5. Antalya Kimya Olimpiyatı

13-14 Mayıs (Cuma-Cumartesi) tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığı ve Eğitim Fakültesi iş birliğinde Kimya Bölümü ile Kimya/Fizik Eğitimi Anabilim dalı destekleri sağlanarak A.Ü. Eğitim ve Fen Fakülteleri binalarında organize edilecek 5. Antalya Kimya Olimpiyatları için başvuru dönemi 15.03.2022- 01.05.2022 tarihleri arasında kabul edilecektir.

Bireysel ve kurumsal başvuru yapmanın mümkün olacağı olimpiyat için önceki yıllarda olimpiyata katılmış olan okul ve kimya öğretmenlerinin yapacağı başvurular öncelikli olarak değerlendirilecektir. Antalya Kimya Olimpiyatlarına Antalya dışından da başvuru yapmak mümkündür. 1. oturum test sınavı sonrasında genel başarı sıralaması yapılarak 10. ve 11. sınıflardan ilk sırayı almış 6’şar öğrenci (toplam 12 kişi) ertesi gün yapılacak Kimya Bilim ve Kültür yarışmasına davet edilecektir. Madalya, başarı belgesi ve uygun görülecek ödüllerin verileceği final tören 2. gün, 2 oturum sonunda yapılacaktır. Sıralamadaki 12 öğrenci ile beraber tüm öğrencilerimiz, öğretmenler, Devlet/Özel Ortaöğretim kurum yöneticileri ile aileler 2.gün yapılacak etkinliklere katılabilirler.

Başvuru talepleri elektronik ortamda kabul edilecektir. Başvurusu kesinleşmiş olan aday listesi yine bu web sitesi üzerinden ilan edilecek ve başvuruda belirtilmiş olan e-posta adreslerine bilgi gönderilecektir.

İlginize teşekkür eder, katılımcı tüm öğrencilere bilim dolu bir gelecek ve sonsuz başarılar dileriz.