5, 6, 7 ve 8. Sınıf Öğrencilere yönelik Senin Enerjin Senin Resmin Resim Yarışması

resim yarışması

Karne hediyeleri bu yılda AksaElektrik’ten
Üçüncüsünü düzenlediğimiz “Senin Enerjin Senin Resmin’’ resim yarışması, bu yıl çocukların enerji tasarrufu konusunda farkındalıklarının artması ve bilinçlenmelerinin sağlanması amacıyla “Enerji Tasarrufu” temasıyla gerçekleşecek. Aksa Elektrik’in “Senin Enerjin Senin Resmin” #TasarrufBizdenSorulur resim yarışması

Yarışma, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılında 81 ildeki 5, 6, 7 ve 8 sınıfta öğrenim gören öğrencilere yöneliktir. Aksa Elektrik tarafından belirlenen jüri ilk 20’ye giren çocukları belirleyecektir.

Yarışmaya katılan çocukların başvurularını sadece ebeveynleri ya da yasal temsilcileri yapabilir.

Resim çalışmalarında Enerji Tasarrufu temasının yer alması gerekmektedir. Katılımcı çocuklardan, Enerji Tasarruf temasını ele alarak resim çizmesi beklenmektedir.

Resimler, 35cm x 50cm ölçülerinde resim kâğıdına yapılacaktır. Resimler kurşun kalemle çizilip boyanabilir veya direkt pastel boya, sulu boya, keçeli kalem, kuru boya gibi alternatif boyalarla resimler yapılabilir.

Katılımcılar resimlerin istedikleri bir bölümüne #TasarrufBizdenSorulur temasını etiket olarak yazmalıdır. Ayrıca çizilen resimlerin uygun bir alanına Aksa Elektrik logosunun çizilmesi de beklenmektedir.

Yarışmaya katılan resimlerin özgün eserler olduğu kabul edilmektedir. Farklı bir yarışmaya veya organizasyona katılan resimler tespit edilirse Aksa Elektrik ilgili eseri diskalifiye etme hakkına sahiptir.

Her bir kullanıcı yarışmaya sadece bir kez katılabilir.

Resimlerin sağ arka köşesinde yarışmaya katılan çocuğun adı soyadı, sınıfı, velisinin adı soyadı ve cep telefonu numarası yazılarak bu kısmın da görsel olarak mesaj bölümünden iletilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin olmadığı resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Katılan hesabın kazanabilmesi için Aksa Elektrik sosyal medya hesaplarını takip etmesi gerekmektedir. (Facebook ve Instagram)

Katılımcıların sosyal medya profillerinin yarışma boyunca katılan eserin incelenebilmesi amacıyla gizli modda olmaması gerekmektedir.

Yarışmaya katılım için çizilen resimlerin Instagram veya Facebook üzerinden Aksa Elektrik hesabı ve #TasarrufBizdenSorulur etiketiyle paylaşılarak yapılmalıdır.

Yarışma başvurusu Aksa Elektrik Instagram ve Facebook hesaplarından 07 Haziran – 21 Haziran 2021 (saat 12.00’ye kadar) tarihleri arasında yapılır. Son başvuru tarihi 21 Haziran 2021, saat 12.00’dir.

Katılımcılar çocuklarının çizdikleri resimleri Facebook ve Instagram hesaplarımızdan DM vasıtasıyla paylaşacaktır.
Kazananlar, 28 Haziran Pazartesi günü Aksa Elektrik’in Instagram ve Facebook sayfası üzerinden açıklanacaktır. Aksa Elektrik’in belirlediği jüri tarafından dereceye giren ilk 10 kişiye Samsung marka tablet, 11 – 20’inci sıradakilere de mansiyon ödülü olarak kırtasiye masrafları için yalnızca online kanallar üzerinden harcayabilecekleri 250’TL’lik D&R hediye çeki verilecektir.

Yarışmayı kazananlar hediyelerini teslim almak için Aksa Elektrik ile irtibata geçmemesi durumunda Aksa Elektrik başvuruları tekrardan değerlendirip yedek talihlileri belirleyecektir.

Yarışmaya katılanların gönderdikleri resimler Aksa Elektrik tarafından yazılı, görsel, dijital ve sosyal medyada kullanılabilir.

Yarışmaya katılan her kişi, ebeveynleri veya yasal temsilcileri, yarışmaya gönderdikleri resimlerin belirtilen kanallar üzerinde kullanılması halinde herhangi bir hak talep etmeyeceğini kabul eder.

Aksa Elektrik, yarışmanın resmi duyuru, başvuru, değerlendirme ve kazananların açıklanmasıyla ilgili tarihleri değiştirebilir.

Her türlü soru için sosyal medya hesaplarımızdan DM vasıtasıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Resimleri değerlendirmeye alabilmemiz için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca aşağıda yer alan aydınlatma metnini ve açık rıza beyanını okuyup, aydınlatma metnine uygun açık rıza beyanınızı Instagram ve Facebook hesapları üzerinden DM vasıtasıyla Aksa Elektrik ile paylaşmanız gerekmektedir.