5, 6, 7 ve 8. Sınıf Öğrenci Resim Yarışması

resim yarışması
resim yarışması

Aksa Elektrik tarafından 2023 – 2024 eğitim öğretim yılında 5, 6, 7 ve 8. sınıfta öğrenim gören öğrencilere yönelik Senin Enerjin Senin Resmin resim yarışması. Genç yeteneklerin renkli dünyasını keşfetmeye hazır mısınız? 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin hayal gücünü tuvale yansıttığı, sanatın büyülü atmosferine davetlisiniz. Bu yarışma, özgün bakış açıları, renklerin dansı ve farklılıkların bir araya geldiği bir sergiye dönüşecek. Genç ressamların büyülü dünyasına adım atmak için sizi bekliyoruz!

Aksa Elektrik 5, 6, 7 ve 8. Sınıf Öğrenci Resim Yarışması

Yarışmaya katılan çocukların başvurularını sadece ebeveynleri ya da yasal temsilcileri yapabilir.
Resim çalışmalarında “Cumhuriyet’in Yüzüncü Yıl Enerjisi” temasının yer alması gerekmektedir. Katılımcı çocuklardan, #CumhuriyetinYüzüncüYılEnerjisi etiketiyle Cumhuriyet’in yüz yıllık tarihine, gelişimine, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine, ülkemizin sahip olduğu değerlere dikkat çeken resimler yapması beklenmektedir.

Aksa Elektrik tarafından belirlenen jüri ilk 10’a giren çocukları belirleyecektir.

Resimler, 35cm x 50cm ölçülerinde resim kâğıdına yapılacaktır. Resimler kurşun kalemle çizilip boyanabilir veya direkt pastel boya, sulu boya, keçeli kalem, kuru boya gibi alternatif boyalarla yapılabilir. Katılımcılar resimlerin istedikleri bir bölümüne #CumhuriyetinYüzüncüYılEnerjisi temasını etiket olarak yazmalıdır. Ayrıca resimlerin uygun bir alanına Aksa Elektrik logosunun da çizilmesi beklenmektedir.

Yarışmaya katılan resimlerin özgün eserler olduğu kabul edilmektedir. Farklı bir yarışmaya veya organizasyona katılan resimler tespit edilirse Aksa Elektrik ilgili eseri diskalifiye etme hakkına sahiptir.

Her bir kullanıcı yarışmaya sadece bir kez katılabilir.

Resimlerin sağ arka köşesinde yarışmaya katılan çocuğun adı soyadı, yaşı, sınıfı, velisinin adı soyadı ve cep telefonu numarası yazılarak bu kısmın da görsel olarak mesaj bölümünden iletilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin olmadığı resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Resmin tam karşıdan, net ve belirgin şekilde fotoğrafının çekilmesi gerekmektedir. Orijinal resimler daha sonra talep edilebileceğinden yarışma süresince saklanması gerekmektedir.

Katılan hesabın kazanabilmesi için Aksa Elektrik sosyal medya hesaplarını takip etmesi ve paylaşılan postu beğenmesi gerekmektedir.

Yarışma başvurusu Aksa Elektrik Instagram ve Facebook hesaplarından 23 Ağustos – 6 Eylül 2023 (saat 12.00’a kadar) tarihleri arasında yapılır. Son başvuru tarihi 6 Eylül 2023, saat 12.00’dır.

Kazananlar, 15 Eylül Cuma günü Aksa Elektrik’in Instagram ve Facebook sayfası üzerinden açıklanır. Aksa Elektrik’in belirlediği jüri tarafından dereceye giren birinci kişiye laptop, ikinci kişiye tablet, üçüncü kişiye dijital saat, 4 – 10’uncu sıradakilere ise 1.000 TL değerinde Amazon hediye çeki verilecektir. Ayrıca yarışmamıza katılım sağlayan tüm öğrenciler adına afet bölgesindeki çocuklarımızın nitelikli eğitim desteği alması için TEGV’e bağış yapılacaktır.

Yarışmayı kazananlar hediyelerini teslim almak için Aksa Elektrik ile irtibata geçmemesi durumunda Aksa Elektrik başvuruları tekrardan değerlendirip yedek talihlileri belirleyecektir.

Yarışmaya katılanların gönderdikleri resimler Aksa Elektrik tarafından yazılı, görsel, dijital ve sosyal medyada kullanılabilir. Yarışmaya katılan her kişi, ebeveynleri veya yasal temsilcileri, yarışmaya gönderdikleri resimlerin belirtilen kanallar üzerinde kullanılması halinde herhangi bir hak talep etmeyeceğini kabul eder.

Yarışmayı kazananlardan hediyeleriyle birlikte fotoğraf çektirmeleri ve Aksa Elektrik ile paylaşmaları istenecektir. Yarışmaya katılan kişiler bu maddeye uymayı kabul eder.

Aksa Elektrik, yarışmanın resmi duyuru, başvuru, değerlendirme ve kazananların açıklanmasıyla ilgili tarihleri değiştirebilir.

Yarışma koşulları aynı zamanda Aksa Elektrik’in web sitesinde yer almaktadır. Her türlü soru için DM vasıtasıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://aksaelektrik.com.tr/senin-enerjin-senin-resmin-resim-yarismasi