5.000 TL ödüllü Dijital Tasarım Yarışması

Ankara’da bulunan Federal Almanya Büyükelçiliği’nin Ana Binasını (bkz. ekteki fotoğraflar) yaratıcı ve dijital bir çizimle ortaya çıkarmak üzere düzenlenen bir yarışmadır.

Yarışma Jürisi: Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü ve Kültür Bölümü

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 5.000 TL

Katılım Koşulları:

Yarışma herkese açıktır. Yaş sınırı yoktur.
Katılım ücretsizdir.
Yarışmaya teslim edilen her eserin özgün, daha önce başka bir yerde üretilmemiş, ticarileşmemiş, yayınlanmamış ve başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Aksi bir durumunun tespiti halinde eser değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca; yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin eser üzerinde hak iddia etmeleri durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.
Her yarışmacı en fazla üç tasarım ile yarışmaya katılabilir.
Yarışmada sadece bir eser ödüllendirilecektir. Jürinin uygun görmesi halinde ikincilik (1.000 TL) ve üçüncülük (500 TL) ödülü de verilmesi mümkündür.
Yarışmacılar binayı tasarımlarına bire bir aktarmak zorunda değildir. Eserler istenilen teknikte herhangi bir kalıba sıkışmadan özgün ve yaratıcı şekilde hayata geçirilebilir.
Eser Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe Indesign, Corel Draw veya Procreate programlarından birinde hazırlanmalıdır. (Eser vektörel değilse çözünürlüğü en az 3000×3000 pixel olmalıdır.)
Tasarımlarda kullanılacak renkler CMYK tipi olup basıma uygun olmalıdır.
Tasarımın son hali ile birlikte mutlaka çalışma dosyaları da mail yoluyla presseankara@gmail.com adresine en geç 31 Mayıs 2021 tarihine kadar teslim edilmelidir (10 MB’den büyük dosyalar WeTransfer üzerinden gönderilmelidir).
Birden fazla kişinin ortak bir çalışma ile yarışmaya katılması durumunda ise, yalnızca bir kişinin grup temsilcisi olarak belirlenmesi gerekmektedir.
Yarışma kapsamında kazanan eserin tüm hakları doğrudan Büyükelçiliğe geçmektedir. Kazanan kişi eserin tüm haklarını Büyükelçiliğe devrettiğine dair sözleşme imzalayacaktır.
Gerekli görüldüğü takdirde Büyükelçilik kazanan eser üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Son Katılım Tarihi: 31 Mayıs 2021

Dereceye giren eserin açıklanması: 15 Haziran 2021

Katılım Şekli ve Adresi:

Tasarımların son hali, çalışma dosyalarıyla birlikte e-posta yoluyla 31 Mayıs 2021 tarihine kadar presseankara@gmail.com adresine katılımcı bilgileri (isim, soyisim, e-mail ve cep telefonu numarası) ile birlikte gönderilmelidir.

Yarışmayı Düzenleyen Kuruluş:

Almanya Federal Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:

E-posta: presseankara@gmail.com

Web: www.almanya.diplo.de