4007 Bilim Şenlikleri Mesleki Güç Hedef 2023

4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı ile bilim kültürünün ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılması amacıyla, katılımcılarda çeşitli bilim dallarında farkındalık oluşturan, katılımcıların bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde gelişmesini sağlayan ve katılımcılara bilimsel düşünme becerilerini kazandıran etkileşimli faaliyetlerin desteklenmesi hedefleniyor.

TÜBİTAK bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlayan “TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı” yayınlanmıştır.

4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı, bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlar.

TESİSAT TEKNOLOJİLERİ ATÖLYELERİ
FİZİK ZÜMRESİ ATÖLYELERİ
DİN KÜLTÜRÜ ZÜMRESİ ATÖLYELERİ
EDEBİYAT ZÜMRESİ ATÖLYESİ
MATEMATİK ZÜMRESİ ATÖLYELERİ
İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ ATÖLYESİ
KİMYA ZÜMRESİ ATÖLYELERİ
FELSEFE ZÜMRESİ ATÖLYELERİ
İNGİLİZCE ZÜMRESİ ATÖLYELERİ
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ATÖLYELERİ
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ATÖLYELERİ
ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİLERİ ATÖLYELERİ
MOBİLYA VE İÇ MEKAN TASARIMI ATÖLYELERİ
METAL TEKNOLOJİLERİ ATÖLYELERİ

meslekiguchedef2023.org