4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Çağrıları Yayınlandı!

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Çağrıları Yayınlandı!

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı 10. Dönem 4006-A ve 4006-B Çağrıları Yeniliklerle Yayınlandı!

Aydınlık geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin bilim yolculuklarında yanlarında olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde ülkemizin emin adımlarla ilerlediği bilim ve teknoloji yolculuğunda geleceğimizin teminatı gençlerimizin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettikleri 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programının 10. Dönem çağrısı, yapılan önemli yeniliklerle ilk kez 4006-A ve 4006-B olarak iki ayrı çağrı şeklinde yayınlandı.

Program ile 5-12. sınıf öğrencilerinin ülkemizin öncelikleri ve bilim ve teknolojideki yönelimler doğrultusunda belirlenen tematik konularda hazırladıkları projeler desteklenmektedir. 2013 yılından itibaren devam eden 4006 Bilim Fuarları çerçevesinde bugüne kadar 81 ilimizden milyonlarca öğrencimiz bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde etmiştir.

10. Bilim Fuarları çağrı dönemi kapsamında önemli birtakım yenilikler yapılmıştır. Yapılan yenilikler ile disiplinler arası çalışma konusunda farkındalık oluşturulması ve öğrencilerin tematik konularda yapacakları çalışmaları temel alanlarla ilişkilendirme konusunda teşvik edilmesi hedeflenmektedir.

Gerçekleştirilen yeniliklerden bazıları:

Programa 4006-A ve 4006-B olmak üzere iki çağrı şeklinde çıkılması
10. Bilim Fuarları çağrı metinlerine bilim, teknoloji ve yenilik ekosisteminde yer alan öncelikli alanlar doğrultusunda 23 yeni tematik konu ve yapılan projelerin temel alanlarla ilişkilendirilmesini teşvik etmek adına 12 ana alan eklenmesi
Aynı ilde yer alan iki kurum/kuruluşun Programa birlikte başvuru yapmalarına imkân sağlanması ve bu şekilde yapılan başvurulara değerlendirme aşamasında +1 puan verilmesi

Programa başvurular;

http://bilimiz.tubitak.gov.tr adresinden ARBİS bilgileri ile yapılacaktır.
16 Ocak-27 Şubat 2023 (Saat 17:30) tarihleri arasında alınacaktır.

Başvuru süreci ve programla ilgili sorularınız için bt4006@tubitak.gov.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

five − 4 =