4. ULUSLARASI LİKYA MACERA YARIŞI

“4. ULUSLARASI LİKYA MACERA YARIŞI” yarın sabah start alıyor. Fethiye’nin benzersiz coğrafyası bir kez daha uluslarası sporculara evsahipliği yapacak.”

Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü’nün düzenlediği “4. Likya Macera Yarışı” 9-14 Ekim tarihleri arasında Fethiye’nin benzersiz coğrafyasında düzenlenecek. 4 günde durmaksızın 350 km yol kat edecek yarışta sporcuların disiplinlere göre kat edeceğim mesafeler şöyle :
215 km bisiklet, 74 km patika koşusu, 45 km deniz kanosu, 11 km nehir kanosu, 4 km kanyoning, 1 km yüzme, İp etapları

Hem fiziksel hem de psikolojik sınırları zorlayacak olan yarışın startı yarın sabah saat 10:30’da Göcek meydanında gerçekleşecek.

Yarışmanın destekçilerinden Muğla Valiliği, Göcek Belediyesi, Fethiye Turizm Altyapı Birliği ve Göcek Kültür ve Turizm Derneği bölgenin alternatif turizm konusunda eşsiz fırsatlara sahip olması nedeniyle yarışmaya destek olduklarını belirtiyorlar. Yarışmanın bölgenin tanıtımı için önemli bir işlev gördüğü konusunda hemfikir olan destekçi kurumlar, yarışmanın gelecek yıllarda dünya çapından bir organizasyona dönüşmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ediyorlar.

Yarışmacıların güvenliği ise Globalstar Avrasya uydu telefonları ve SPOT uydu takip cihazları ile sağlanacak. Transnature ve Sevencapes firmalarının malzeme sponsorluğu yaptığı yarışma ile ilgili güncel bilgileri aşağıdaki adreslerden edinebilirsiniz.

Murat YILMAZ (532.345 99 03)- muratyilmaz13@gmail.com

http://www.facebook.com/LycianChallengelc2012

MACERA YARIŞI NEDİR ?
Macera yarışları, organizatör tarafından önceden belirlenmiş bir etap ve zaman kısıtlaması çerçevesinde, genelde doğal ve ıssız yerlerde düzenlenen, koşu, dağ bisikleti, kano, orienteering, yüzme, tırmanış, ip inişi gibi birden fazla sportif disiplini içeren özel yarışmalardır.

ORGANİZATÖR…
2008 yılında Fethiye’de Dağcılık, doğa sporları ve spor tırmanış alanlarında faaliyet göstermek üzere kurulan Likya dağcılık ve doğa sporları ihtisas kulübü doğa sporlarını yaygınlaştırmak, gençlerin ve çocukların fiziksel ve zihinsel olarak gelişimine yardımcı olmak, çevre bilincini geliştirerek, çevrenin korunmasına katkı sağlamak amacı gütmektedir.