4. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi Sempozyumu

Matematik Eğitimi

Çok Değerli Meslektaşlarım,

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde Matematik Eğitimi Derneği ve Türk Bilmat Eğitim Hizmetleri tarafından 26-28 Eylül 2019 tarihlerinde Çeşme’de düzenlenecek olan 4. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-4) Sempozyumu’na sizleri davet etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Matematik eğitimi ve eğitim teknolojileri alanında gelenekselleşen TÜRKBİLMAT sempozyumları iki yılda bir sizlerin katkılarıyla güncel bilgilerin, deneyimlerin ve yaklaşımların paylaşıldığı bilgi şölenine dönüşmektedir. Kuşkusuz bu paylaşımlar matematik eğitimi alanında yeni fikirlerin doğmasına ve özgün projelerin yeşermesine katkı sağlayacaktır.

Önceki sempozyumlarda olduğu gibi 4. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-4) Sempozyumu eğitim teknolojileri ve matematik eğitimi alanlarıyla ilgili yeni gelişmelere, eğilimlere, araştırmalara ve tartışmalara ev sahipliği yapacaktır. Sempozyum dili Türkçe (Azeri, Kırgız, Kazak, Özbek ve Türkmen Türkçeleri dahil) ve İngilizcedir. Bu sempozyumda 20 dakikalık sözlü bildirilerin yanında “Kapsamlı Araştırma Çalışmaları” adı altında tamamlanmış lisansüstü tezlerinin veya araştırma projelerinin 60 dakikalık sunumlarına da yer verilecektir. Sempozyuma gönderilen her çalışma bilim kurulunda yer alan en az iki uzman akademisyen tarafından değerlendirilecektir. Ayrıca, hakem değerlendirmesinden geçip sempozyumda sunulan bildiriler arasından seçilen özgün çalışmalar sponsor dergiler tarafından öncelikli olarak değerlendirme kapsamına alınacaktır.

İzmir’in şirin ilçesi Çeşme’de 26-28 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 4. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-4) Sempozyumu’na katılarak mesleki deneyim ve çalışmalarınızla bilim dünyasına yapacağınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Sempozyumla ilgili bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Prof.Dr. Adnan BAKİ
Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı

Sempozyum Ana Teması: Matematik Eğitimi 4.0

Temalar:

Matematiksel Düşünme
Teknoloji Destekli Matematik Eğitimi
Ölçme ve Değerlendirme
FeTeMM
Kodlama ve Robotik
Öğretim Programları
Matematiğin Uygulamaları
Matematik Tarihi ve Felsefesi
Öğretmen Eğitimi
İspat/ispatlama
Problem çözme
Matematiksel modelleme
Öğrenme ve Öğretme

http://www.bilmat.org/turkbilmat2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 + 4 =