4. Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresi

Değerli Meslektaşımız,

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresinin dördüncüsünün yapılmasına ilişkin (International Strategic Researches Congress-ISRC2018) duyurumuzu sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Kongremiz, farklı alanlarda çalışan akademisyenlerin, araştırmacıların ve lisansüstü öğrencilerin bilimsel çalışmaları ile bir araya gelmesi, güncel gelişmelerle ilgili bilgi ve deneyimlerin paylaşılması ve böylece disiplinler arası çalışmalara zemin hazırlanması amacıyla gerçekleştirilmektedir.  Düzenleme ve hakem kurullarında alanında uzman birçok yerli ve yabancı akademisyenin yer aldığı kongremiz, ulusal ve uluslararası sorunlara yönelik farklı çözümler üretilmesi, ekonomik, siyasi ve kültürel yakınlaşmanın arttırılması, yeni işbirliklerinin tesisi noktasında önemli rol oynayacaktır.

Birincisini 2016 yılında düzenlediğimiz kongremiz 7 ülkeden ve 37 üniversiteden yaklaşık 150 bildiri sunumu ile gerçekleşmiştir.

28 Eylül- 1 Ekim 2017 tarihlerinde ülkemizin kongre ve turizm merkezi Antalya’da gerçekleştirdiğimiz ikinci kongremize ise, Romanya, Çin, Malezya, Kırgızistan, Irak ve ülkemizden 250’ye yakın bilim insanı katılmış olup kongremizde 60 oturumda 246 bildiri sunulmuştur.

Sizleri, sonuçlarının ülkemize ve bilim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını umut ettiğimiz, 7-11 Kasım 2018 tarihleri arasında beş farklı ülkeden bir çok akademisyenin katılımın sağlanacağı kongremizde görmekten onur ve mutluluk duyacağız.

ISRC DÜZENLEME KURULU

EĞİTİMLER
ISRC EĞİTİM SEMİNERLERİ
TEMEL VE ORTA SEVİYE İSTATİSTİK
META ANALİZ
ÖLÇEK GELİŞTİRME VE YAPISAL EŞİTLİK MODELLEMESİ
NİTEL VERİ ANALİZİ
E-VIEWS İLE TEMEL EKONOMETRİ
HİYERARŞİK LİNEER MODELLEME (HLM)