4. Uluslararası Çocuk Hakları Resim Yarışması

Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği’nin Çocuk Hakları konusunda farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği ve bu yıl 22-29 Mayıs 2015 tarihlerinde dördüncüsü gerçekleşecek olan Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali kapsamında düzenlenecek resim sergisinde yer almak üzere, “Çocuk Hakları” konulu resimlerinizi bekliyoruz.

Katılım Koşulları


  1. Sergiye resim gönderme sınırı her katılımcı için iki resimle sınırlıdır.
  2. Yarışma; Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda eğitim – öğrenim gören 10 – 18 yaş arasındaki tüm öğrencilere açıktır.
  3. Yarışmaya eser verecek olan öğrenciler, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbesttir.
  4. Resimleri jüri tarafından seçilen 10 eser sahibi gözetmenleriyle birlikte 22-29 Mayıs 2015 tarihinde festival konuğu olarak Bursa’ya davet edilecek ve festival kapsamında yürütülecek olan resim atölyesine katılma hakkı kazanacaktır.
  5. Katılımcılar tarafından gönderilecek resimlerin kısa kenarı 25 cm.den kısa olmamalıdır.
  6. Katılımcı, sergiye gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen resimler katılımcı tarafından yapılmış olmalıdır. Sergiye gönderdiği resim üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan kişiler sergiden ihraç edilir. Böyle bir durumdan dolayı doğabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Sergileme alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan her türlü kazanımları geri alınır; yerine başka bir eserin seçilmesi zorunluğu yoktur.
  7. Sergilenen tüm resimlerin kullanım hakkı Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği ve eser sahibine aittir. Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği ismini belirterek orijinal halinde veya sanal ortamda yayınlayabilir; ticari amaçla kullanamaz ve/veya kullandıramaz. Katılımcıya ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.
  8. Seçici kurul Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği Kurulu Üyelerinden oluşacaktır.
  9. Festival yönetimi bu süreçte koşullarda herhangi bir değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

10. Başvurular 17 Nisan 2015’e kadardır. Bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Ekteki başvuru formunu eksiksiz doldurup imzalayarak bu sergiye katılanlar tüm katılım şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

Resim Başvuru Formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.