4. Uluslararası Çocuk Hakları Fotoğraf Yarışması

Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği’nin Çocuk Hakları konusunda farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği ve bu yıl 22-29 Mayıs 2015 tarihlerinde dördüncüsü gerçekleşecek olan Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali kapsamında düzenlenecek fotoğraf sergisinde yer almak üzere, “Çocuk Hakları” konulu fotoğraflarınızı bekliyoruz.

Katılım Koşulları:

 1. Sergiye fotoğraf gönderme sınırı her katılımcı için üç fotoğrafla sınırlıdır. Sergi Yetişkin(18 yaş ve üstü) ve Çocuk(18 yaş altı) katılımcılar olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.
  Jüri tarafından seçilen 10 eser sahibi 22 – 29 Mayıs 2015 tarihinde festival kapsamında Bursa’ya davet edilecek ve Anadolu Üniversitesi Öğr. Gör. Erdem Çetintaş tarafından yönetilecek olan fotoğraf atölyesine katılma hakkı kazanacaktır. Yetişkin kategorisinde ise herhangi bir ödül verilmeyecektir.
 2. Katılımcı, sergiye gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen fotoğraflar katılımcı tarafından çekilmiş olmalıdır. Sergiye gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan kişiler sergiden ihraç edilir. Böyle bir durumdan dolayı doğabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Sergileme alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan her türlü kazanımları geri alınır; yerine başka bir eserin seçilmesi zorunluğu yoktur.
 3. Katılımcılar fotoğraflarını dijital olarak göndereceklerdir. Fotoğrafların kısa kenarı en az 2000 piksel olmalıdır. Fotoğraf üzerinde yapılacak oynamalar, fotoğrafın orijinaline zarar vermeyecek küçük düzeltmeler olmalı, eğer düzeltme varsa fotoğrafın orijinali de gönderilmelidir. Sayısal fotoğraf dosyalarının uzantıları .JPEG olmalıdır.
 4. Katılımcılar başvuru formunu eksiksiz doldurmalıdır.
 5. Sergilenen tüm fotoğrafların kullanım hakkı Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği ve eser sahibine aittir. Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği ismini belirterek basılı veya sanal ortamda yayınlayabilir; ticari amaçla kullanamaz ve/veya kullandıramaz. Katılımcıya ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.
 6. Ekteki başvuru formunu eksiksiz doldurup imzalayarak bu sergiye katılanlar tüm katılım şartlarını kabul etmiş sayılacaktır. Başvuru formu ve fotoğraflar fotograf@cocukhaklarifilmfestivali.org adresine gönderilecektir.
 7. Seçici kurul: Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Erdem Çetintaş ve Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği Kurulu Üyeleri Melike Barranco,
  Felipe Barranco’dan oluşacaktır.

8. Festival yönetimi bu süreçte koşullarda herhangi bir değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Başvurular 18 Nisan 2015 Saat: 00.00’a kadardır. Bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Fotoğraf Başvuru Formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.