4. Uluslararası Çocuk Hakları Film Yarışması

Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği’nin çocuk hakları konusunda farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği ve bu yıl 22-29 Mayıs 2015 tarihlerinde üçüncüsü gerçekleşecek olan Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivaline “Çocuk Hakları” konulu filmlerinizi bekliyoruz.

Katılım Koşulları:   Festivalin “Çocuk Yönetmenler” bölümüne 18 yaşından küçük yönetmenlerin her format, tür ve konudaki filmleri, “Yetişkinlerden Çocuk Hakları” bölümüne 18 yaş üstündeki yönetmenlerin çocuk hakları konulu filmleri katılabilir.

Festivale her format ve türdeki filmlerinizi en geç 17 Nisan 2015 tarihine kadar bekliyoruz. Bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
İngilizce altyazılı filmlerinizin DVD kopyalarıyla, varsa Blu-Ray Disc kopyalarıyla birlikte:
– Katılım koşullarının yer aldığı Film Başvuru Formu
– Katılım Formu  web sitemizde
– Filmin yönetmeni/yönetmenlerinin fotoğrafı ve özgeçmişi
– Filmden iki fotoğraf (yüksek çözünürlükte)
– Varsa filmin basın dosyası
– Filmin kısa özeti ve künyesini elektronik ortamda aşağıdaki adrese iletebilirsiniz.

Çocuk kategorisinde seçilen 10 eser sahibi festival kapsamında, 22 – 29 Mayıs 2015 tarihleri arasında Bursa’ya davet edilecek olup, Anadolu Üniversitesi tarafından yönetilecek olan film atölyesine katılma hakkı kazanacaktır. Yetişkin kategorisinde ise herhangi bir ödül verilmeyecektir.

Festivale katılacak filmler en geç 4 Mayıs 2015 tarihinde başvuru sahiplerine bildirilecektir.

Filmler, festivalde Betacam, SP, HDV, HD ya da DVCAM formatlarında ve PAL standardında gösterilecektir. Festivale katılan filmlerin gösterim kopyalarının İngilizce altyazılı ve Türkçe dışında bir dil varsa Türkçe altyazılı olarak, en geç 10 Mayıs 2015 tarihine kadar festival ofisine ulaştırılması gerekmektedir. Yönetmen ya da başvuru sahipleri, festival programı kamuya duyurulduktan sonra filmlerini festivalden geri çekemezler. Festivalin yürütme kurulu, katılan filmlerin gösterim gün ve saatlerini belirlemekte serbesttir.

Başvuru sahipleri, Festival’in filmlerinden parçaları, her filmden en çok üç dakika olmak üzere, filmleri ve festivali tanıtma amaçlı kullanabileceğini kabul eder. Festivale yollanan filmlerin DVD veya Blu-ray Disc kopyaları Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği arşivine alınacaktır. Başvuru sahipleri filmlerinin, Türkiye’nin çeşitli kentlerinde, yönetmenine haber verilmesi koşulu ile ticari olmayan ya da eğitim amaçlı etkinlikler kapsamında gösterilebileceğini kabul eder.

Ekteki katılım formu ve katılım koşullarının yer aldığı bu belge(Film Başvuru Formu) eksiksiz doldurup imzalayarak bu festivale katılanlar tüm katılım şartlarını kabul etmiş sayılacaktır. Katılım formu ve film başvuru formu basvuru@cocukhaklarifilmfestivali.org adresine ile dernek adresine filmin kopyasının yanında posta yoluyla gönderilecektir.

İletişim:

Çocuk Hakları Kültür Sanat Derneği

Dernekler Yerleşkesi Konak Mah.

Seçkin Sok. No: 23/1 PK.16110 Nilüfer BURSA

Tel: 0 224 4519920 – 4519960 – 4519980 / 111

 

İrtibat: Okan Temizarabacı

E-posta Adresi: info@cocukhaklarifilmfestivali.org

Tel: 0534 228 24 08

Film Başvuru Formu