4. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi

Eğitim Bilimleri

4. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi

Bilimsel çalışmalarda bilim dalları arasındaki ilişkiler ve paylaşım, başarıyı artıran en önemli faktördür. 21. yüzyıl dünyasının temel özelliği de bilim dalları arasında ortak çalışmalar oluşturarak, somut anlamda insanların ve dünyanın yararına faydalar sağlayacak gelişmeleri sağlamaktır.

Bu amaca yönelik olarak 14 – 17 Şubat 2019 tarihleri arasında Yalova’da yapılacak olan kongrede aşağıdaki alanlarda bildiriler sunulabilecektir:

Eğitim Bilimleri

Güzel Sanatlar

Sosyal Bilimler

Fen Bilimleri

Sağlık Bilimleri

Spor Bilimleri

Bu kadar geniş alanda ve çalışmaların tartışılacağı bir zemin üzerinde bir araya gelen bilim insanlarının, burada ortaya çıkan sonuçlar ve kazanacakları tecrübelerle geleceğe yönelik olarak güzel çalışmalara imzalar atacaklarını hedefliyoruz.

Sosyal Bilimler alanında bölgenin tarihi ve kültürel zenginliğini de dikkate alarak “Tarihi, Edebi, Coğrafi ve Kültürel Yönleriyle Geçmişten Günümüze Yalova ve Çevresi” konulu bildiriler için ayrı oturumlar da düzenlenecektir.

Alanında uzman araştırmacıların katılımıyla, Türkiye ve dünyanın değişik merkezlerinden gelecek bilim adamlarının katılımlarıyla Yalova’da yapılacak olan 4. Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi (UBAK)’nde sunulacak bildirileri bilim dünyasının istifadesine sunmakla iftihar ediyoruz.

Bu kongreler serisinde oluşacak kitap külliyatının, ileride yapılacak olan akademik çalışmalara temel teşkil edeceğini umuyoruz.

ÖNEMLİ TARİHLER
Özet göndermek için son tarih: 20 Ocak 2019
Programın ilanı: 7 Şubat 2018
Kongre: 14 – 17 Şubat 2019
Bildiri metinlerinin son teslim tarihi: 01 Mart 2019

http://www.ubaksymposium.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin