4 Mart Tıp Bayramı Öykü Yarışması

BURSA TABİP ODASI 14 MART 2022 TIP BAYRAMI ÖYKÜ YARIŞMASI

1-AMAÇ

14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri kapsamında; yazmayı kendine uğraş edinenlerin öykülerinin değerlendirilmesi ve Bursa Tabip Odası üyeleriyle buluşturulmasıdır.

2-KAPSAM

“14 Mart Tıp Bayramı Öykü yarışması” Bursa Tabip Odası tarafından düzenlenir. Yarışmanın organizasyonundan ve başvuru sürecinden Bursa Tabip Odası

Kültür-Sanat ve Spor Komisyonu sorumludur.

3-YARIŞMANIN TÜRÜ

Öykü

4-KONU

SERBEST

5-KATILIM KOŞULLARI •Yarışma Türkiye çapındadır. •Başvuru bir öykü ile olmalıdır. Bu öyküler daha önce yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdır. •Yarışma herkese açıktır. •Seçici Kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar. •Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra gönderilen öyküler değerlendirmeye alınmaz. •Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda sav ve dilekleri olması durumunda öykü yazarı, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder. •Katılımcılar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. •Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu öyküleri Bursa Tabip Odası kitap haline getirebilir.

6-YARIŞMAYA GÖNDERİLECEK ESERLERDE ARANACAK KOŞULLAR •Öykü Türkçe yazılmalıdır, çeviri öyküler yarışma dışı tutulacaktır. Öyküler Türk dilinin özgünlüğü korunarak yazılmalı ve en fazla A4 boyutlarında 5 sayfa olmalıdır. •Yarışmaya katılacak öyküler; normal sayfa (A4) boyutunda, 12 punto, 1,5 aralık bilgisayar oylumunda hazırlanarak 5 kopya halinde çıktı alınmalı, bununla birlikte bir CD’ye kaydedilip hepsi birlikte bir zarfın içine konulmalıdır. Zarfın üzerine asla isim yazılmamalı yalnızca sol üst köşesinde katılımcının belirleyeceği yarışma kodu yazılmalıdır (Yarışma kodu üç harf ile üç rakamdan ibarettir. Örneğin: ABC123, FDG456, HBG380 gibi). •Kısa özyaşam bilgisi ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu kapalı bir zarfa konulmalı. •Yarışmacılar, yarışmayla ilgili BAŞVURU FORMU’nu doldurup imzalayacaktır. Başvuru formu; Bursa Tabip Odası’nın https://www.bto.org.tr adresinden bilgisayar çıktısı olarak temin edilebilir. •Yarışmacılar doldurdukları Başvuru Formu’nu ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu bir zarfın içine koymalıdır. •Yarışmaya katılacak 5 kopya üzerinde yazarına ait yarışma kodundan başka belirti olmayacaktır. Bu 5 kopya öyküyle birlikte Başvuru Formunu ve Özyaşam bilgilerini içeren zarfları(üç ayrı zarf), başka büyük bir zarf içine koyarak kargoyla göndereceklerdir.

7-TAKVİM

Başvuru kabul tarihleri: 25 ŞUBAT 2022’ye kadar

Sonuçların ilan tarihi: 10 MART 2022

Ödüle layık bulunan öyküler, https://www.bto.org.tr Adresinden duyurulacaktır.

8-ÖDÜLLER

Ödülü kazanan yapıtlar ve yayımlanmaya değer görülenler çıkarılabilecek öykü seçkisinde yer alabilir. Yarışmada ilk 3 dereceye giren katılımcılara Bursa Tabip Odası’nın anmalığı (plaketi) ve kitap seçkisi armağan edilecektir. Seçici kurul gerek görürse özel ödül de verebilir.

9-SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

Gönül Malat
Ömer Levent Soydinç
Dilek Abi Yeğin
Zehra Betül Yazıcı
Şule Akköse Aydın
Güzide Elitez
Engin Demiriz

10-BAŞVURU

Bursa Tabip Odası Akademik Odalar Yerleşkesi Odunluk Mh. Akademi Cad. No:8 A2 Blok K:2 Nilüfer/BURSA adresine elden yada kargo gönderimi ile yapılacaktır.

İletişim numaraları
Telefon: 0 224 453 52 10
E-posta: bto@bto.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

twelve − 1 =