4. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması

KalDer Bursa Şubesi ve Anadolu Karikatürcüleri Derneği işbirliğinde 14-15 Nisan 2017 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek olan 15. Kalite ve Başarı Sempozyumu kapsamında 4’üncü kez Karikatür Yarışması düzenlenecektir.

ŞARTNAME:

Yarışma konusu: “YENİ HAYAT”

Yarışmanın konusu hakkında açıklama:

Varoluşundan bugüne dünyamız sürekli bir değişim ve gelişim içerisinde oldu. İnsanlık kendi geleceği için büyük adımlar attı, her şey çok hızlı gelişti. Sürdürülebilirlik, ekonomi, değişim, Endüstri 4.0, evrensel değerler, çevre, iklim değişiklikleri, hızla tüketilen ve yok olma riski taşıyan kaynaklar, doğayla barışık üretim sistemleri, yaşanabilir gelecek konuları “YENI HAYAT” teması ile ele alınıyor.

Yarışmaya son başvuru tarihi: 19 Ocak 2017 Persembe

Yarışma uluslararası kapsamda olup amatör, profesyonel tüm karikatürcülere açıktır.

Katılım: En fazla üç karikatür, e-posta ile 300 dpi jpg formatında bursa@kalder.org adresine gönderilebilir.

Gönderilen karikatürler yayınlanmış olabilir. Ancak başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Çalıntı ve benzerlik tespiti için gönderilen karikatürler www.facebook.com/kalder.bursa sosyal medya hesabında 21.01.2017 – 31.01.2017 tarihleri arasında yayınlanacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Yarışmaya gönderilen karikatürler KalDer’in organizasyonlarında (afiş, kitap, albüm, kartpostal, broşür, davetiye, sergi vb) basılıp kullanılabilecek, internet ortamında yayınlanabilecektir. Eserlerden birisi 14-15 Nisan 2017 tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek olan 15. Kalite ve Basarı Sempozyumu’nun ana görseli olarak kullanılabilecektir. Bunun dısında tüm yayın hakları eser sahibine aittir. Yarışmaya eser gönderen sanatçı bu şartları kabul etmiş sayılır.

Ödüller: Birincilik Ödülü 3.000 TL ve plaket Ikincilik Ödülü 1.500 TL ve plaket Üçüncülük Ödülü 750 TL ve plaket Üç adet mansiyon plaketi Anadolu Karikatürcüler Dernegi Özel Ödülü (plaket),

Açıklama: Ödül kazanan sanatçılara para ödülü ve plaketleri 2017 Mart ayı içerisinde gönderilecektir. Yurtdısındaki sanatçıların ödemeleri, bankadan ödemenin yapıldıgı güne ait döviz kuru dikkate alınarak Dolar üzerinden yapılacaktır.

Sonuçlar 06 Subat 2017 Pazartesi günü www.facebook.com/kalder.bursa sosyal medya hesabından açıklanacaktır.

Organizasyon Sorumlusu: Arzu Özel

Eserlerin gönderileceği e-posta: bursa@kalder.org

Iletisim bilgileri:

Tel: 0224 241 60 10

KalDer Bursa Subesi (Türkiye Kalite Dernegi Bursa Subesi)

Fethiye Mah. Sanayi Cad. No:317/2 Nilüfer / Bursa / Türkiye

Not: Yarısma şartnamesine www.kalder.org adresinden ulaşılabilir.

KalDer Türkiye Kalite Dernegi Bursa Subesi

Fethiye Mah. Sanayi Cad. No:317 K:2 BURSA

Tel: 0224 241 60 10 Fax: 0224 241 58 70

e-posta: bursa@kalder.org