4. Geriatri Hemşireliği Sempozyumu

Değerli meslektaşlarımız;

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü İç Hastalıkları Hemşireliği ve Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliği ile 29-30 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 4. Geriatri Hemşireliği Sempozyumu’na sizleri davet etmekten onur duyuyoruz.

İki yıllık bir aradan sonra tekrar düzenleyeceğimiz bu sempozyumda; geriatri ve gerontoloji alanında primer olarak görev alan sağlık profesyonellerinin yanı sıra bu alanda çalışmalar yürüten akademisyenlerin mesleki ve bireysel deneyimlerinin rehberliğinde güncel yaklaşımlar ve kanıta dayalı uygulamaların ön plana çıkarılması amaçlanmaktadır. Sempozyumda sağlıklı ve üretken yaşlanma, yaşlılıkta konfor, beslenme stratejileri, yaşlıda acil durumlar ve düşmelerin yönetimi, polifarmasi yönetimi, nöropsikiyatrik durumlar ve kültürel bakıma ilişkin oturumlara yer verilecektir. Ayrıca; ülkemizde geriatri alanında çalışan meslektaşlarımızın yaptığı iyi uygulamalar, özgün araştırma sonuçları ve yaşlı sağlığını ve bakımını geliştiren program örnekleri sözlü/poster sunumlarla paylaşılacak ve tartışılacaktır.

İzmir’in yaşadığı en güzel mevsimlerden biri olan 2016 sonbaharında yaşlı bakımında ülkemizin örnek bir kurumu olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Narlıdere Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sizleri ağırlamanın gururu ile hepinizi bilimsel ve sosyal bir paylaşıma davet ediyor, saygılar sunuyoruz.

Sempozyum Başkanları

Doç. Dr. Yasemin TOKEM Doç. Dr. Nil TEKİN Doç. Dr. Medine YILMAZ