4. Geleneksel İnternet Haftası Etkinlikleri

İNTERNET HAFTASI ETKİNLİKLERİ

“İnternet yaşamdır!” -Mustafa Akgül

Yıl 1993. Türkiye ‘de ilk defa ODTU ‘de internet bağlantısı sağlandı. Sağlanmasına sağlandı bu internet fakat günümüzdeki halini alabilmesi için önünde çok yol vardı. İşte tam burada devreye giren bir kahramanımız var, Mustafa Akgül, nam-ı diğer “İnternetin Babası”. İnternete kattıklarını özetlemek zor olsa da İlk Türkçe yayınlardan olan “İnternet: Bilgiye Erişimin Yeni Araç ve Olanakları” (1995) adlı kitabı yazdı, internetin gelişimi için İnternet Geliştirme Kurulu gibi çeşitli kurul ve derneklerde görev aldı. Tüm bunların yanında Mustafa Akgül 8-21 Nisan tarihlerinde kutladığımız “İnternet Haftası”nın yaratıcısıdır.

Bizler de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin Bilgisayar ve Bilişim Topluluğu olarak her yıl Mustafa Akgül’ün anısına onun hedeflerini kendi hedeflerimiz bilerek okulumuzda “İnternet Haftası Etkinlikleri”ni düzenliyoruz. Katılımcılarımıza bilinçli internet kullanımını ve internetin hayatımıza etkilerini aktarmaya çalışıyoruz.

Bu sene de dördüncüsünü düzenlediğimiz “İnternet Haftası Etkinlikleri ‘19 ” içerisinde ilk iki gün e-sporun yaygınlaşmasını desteklemek amacıyla “Dördüncü Geleneksel E-Spor Turnuvası”nı düzenliyoruz.

Sonraki üç gün boyunca ise alanında uzman kişilerden seminerler, bilginin sadece teoride kalmaması amacıyla düzenlediğimiz atölye çalışmaları ve iklim şartları bizleri üzmezse açık hava konseri düzenliyoruz. Etkinliğimizde sürpriz isimler de yok değil tabii ki. Etkinliğimiz ile ilgili daha fazla bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz.