4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ORTAOKULLAR ARASI ‘HAYVAN SEVGİSİ’ KONULU RESİM YAPMA YARIŞMASI

OSMANİYE BELEDİYESİ

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ORTAOKULLAR ARASI ‘HAYVAN SEVGİSİ’ KONULU RESİM YAPMA YARIŞMASI

Yarışmanın Amacı: Bir duyarlılık eğitimi olarak görülen sanat eğitiminin, çocuğun duygu dünyasının gelişimine, ifade gücüne katkısı ve sanat eğitimi vurgusunun önemli olduğunun hissettirilmesi; duygu, düşünce ve hayallerinin sansürsüz ve özgür bir biçimde kurtuluşun ne anlama geldiğini ifade edilmesi amacını taşımaktadır.

Yarışmanın Konusu: Çocukların hayallerini süsleyen hayvan sevgisi ve hayvanlara yaklaşımları, gerçekte olan evcil, sokak ve doğada bulunan hayvanlara bakışları sevgileri ve hayallerini anlatan konular olacaktır. Bu yarışmayla birlikte ilkokul çağındaki çocuklara hayvan sevgisi ve merhameti aşılamak amacı güdülmektedir.

Yarışmanın Uygulama Alanı: Osmaniye merkeze bağlı tüm özel ve resmi ortaokul 5,6,7,8. Sınıf öğrencileri katılabilecektir. Yarışma tek kategoride yapılacaktır.

Yarışmada her okulu en fazla üç (3) öğrenci temsil edebilecektir.
Yarışmada okulu temsil edecek öğrenciler okul idaresi tarafından seçilecek ve en geç 03 Ekim 2022 günü saat 17.00 mesai bitimine kadar öğrencilerin isimleri Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nde (Belediye Hizmet Binası kat.3) ekte sunulan başvuru belgesini doldurarak bildirilecektir. Detaylı bilgi için ( 0 328 814 31 22)
Yarışmaya katılacak öğrenciler resimlerini jüri öğretmenler nezaretinde gruplar halinde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi bahçesine kurulacak alanda yapacaklardır. Öğrenciler saat 09.30’da belirtilen yerde hazır bulunacaktır.
Yarışma esnasında tüm resim malzemeleri Osmaniye Belediyesi tarafından karşılanacaktır. Yarışmaya katılan tüm yarışmacılara boyama seti, resim çantası hediye edilecektir.
Teknik olarak yarışmada Pastel boya, kuru boya, keçeli kalem boya kullanılacaktır. (Bu tekniklerin dışında bir teknik ile yarışmaya katılmak isteyen olursa malzemelerini kendileri sağlamak koşulunda yarışmaya katılabileceklerdir.)
Yarışma esnasında diğer teknik bilgiler, katılımcılara anlatılacaktır.
Eser sahibi yarışmaya katılarak telif hakkını Osmaniye Belediyesi’ne devrettiğini kabul ve beyan etmiştir.
Yarışmaya katılan tüm öğrenciler şartlarını ve seçici kurul kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaktır.
Yarışma jürisi gerekli gördüğü takdirde yarışma takvimi ve yeri üzerinde değişiklik yapabilir.
Yarışma aynı gün içerisinde sonuçlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

seventeen + 11 =