4. Ebeveynlik Kongresi

Koç Okulu olarak ebeveynlerin çocuklarını pek çok yönden sağlıklı yetiştirmelerine destek olmak ve ebeveynleri bilinçlendirmek amacıyla, 2012 yılından beri iki yılda bir Ebeveynlik Kongrelerimizi farklı temalarda gerçekleştiriyoruz.

Anne babalar ile konularında bilimsel çalışmalar yapan araştırmacı ve akademisyenlerin buluştuğu ebeveynlik kongrelerimiz ile ilgili oldukça olumlu geribildirimler almaktayız. Bu geribildirimler ve öneriler doğrultusunda bu sene 4. Ebeveynlik Kongremizi 8 Aralık 2018 Cumartesi günü “Z KUŞAĞI: Cinsel Gelişim ve İletişim” teması ile düzenleyeceğiz.

​Kongremizi bu tema ile düzenlemekteki amacımız; Dünya Sağlık Örgütü’nün cinsel sağlık hakkındaki, “cinsel açıdan fiziksel, psikososyal ve sosyokültürel olarak iyi olma hali ve bunun devamlılığı” tanımını esas alarak, her yaşa uygun, kapsamlı, değerlere saygılı ve olumlu bir cinsel sağlık, cinsel gelişim ve güvenli ilişkiler ile ilgili siz ebeveynlerimizi bilgilendirmektir.

Kongrede ele alınacak konulardan bazıları:

Çocuğumla, yaşına uygun olarak cinsel gelişimini destekleyecek şekilde nasıl iletişim kurabilirim?
Çocuğumu internetteki yaşına uygun olmayan içeriklerden nasıl koruyabilirim?
Çocuğumun sağlıklı bir ilişkisi olduğundan nasıl emin olabilirim?
Çocuğumun, istenmeyen cinsel davranışlara maruz kalmasını nasıl önleyebilirim?
Kişinin cinsel davranışlarındaki sorumlulukları ve konu ile ilgili Türkiye’deki hukuksal yaptırımlar nelerdir?
Cinsel kimlik nedir?
Çocukların ve gençlerin gelişim dönemleri hakkında neler bilmeliyim?
8 Aralık 2018 Cumartesi saat 9:00-17:15 saatleri arasında gerçekleşecek kongremize katılmak isteyen velilerimizin http://ebeveynlikkongresi.weebly.com/ bağlantısından kayıt yaptırmalarını rica ederiz.

Kongre ile ilgili tüm detayları web sitemizden takip edebilirsiniz.

Sizleri aramızda görmek bizleri çok mutlu edecektir.

Koç Okulu Rehberlik Bölümü