4. Betonik Fikirlikler Proje Yarışması

Türkiye’nin lider çimento üreticisi Akçansa, tüketicilere betonun markasını sorgulatacak, sektörde farkındalık yaratacak yeni nesil, farklı disiplinlerde yaratıcı pazarlama fikirlerinizi 4. Betonik Fikirler Proje Yarışması’yla gerçeğe dönüştürüyor.

Gelin siz de 4. Betonik Fikirlikler Proje yarışmasına katılın, betonik fikirlerinizle hayata değer katın!

Proje yarışmasının konusu “Beton’da Farkındalık Yarat, Hayata Değer Kat”dır.

Yarışma son katılım tarihi 15 Mart 2013, projelerin son teslim tarihi 12 Nisan 2013’dür.

Yarışmaya katılmak isteyen gruplar başvuru formlarını www.betonikfikirler.com adresinden temin edebilirler.

Yarışma, her bölümden tüm lisans ve lisansüstü üniversite öğrencilerine açıktır.

Yarışmaya katılım minimum 2 maksimum 4 kişilik gruplar halinde olacaktır. Her kişi tek bir grup içerisinde yarışmaya katılabilir.

Hediyeler; 1. grup kazananlarına iPad (tüm grup üyelerine), 2. gruba 3.000 TL’lik ve 3. gruba 1.500 TL’lik Teknosa hediye çeki olacaktır.

Ayrıca yarışmada birincilik ödülü alan grup üyeleri, Akçansa A.Ş.’de staj yapma şansı elde edecektir. Yarışmaya katılan her bir öğrenci için TEMA’ya ağaç bağışlanarak daha yeşil bir dünya için katkıda bulunmanız sağlanacaktır.

Yarışmanın Konusu
Beton’da Farkındalık Yarat, Hayata Değer Kat.

Yeni konut veya iş yeri alacak insanlarda betonun markasını sorgulatacak, bilinci artıracak ve farkındalık yaratacak çözümler üretmek.

Sürdürülebilir gelecekte çimento ve betonun önemini vurgulayan, farklı disiplinlerde pazarlama projeleri geliştirmek.

Yarışmanın Takvimi
Başvurular: 18 Şubat – 15 Mart 2013

Proje Son Teslim Tarihi:12 Nisan 2013

Jüri Toplantısı: 29 Nisan 2013

Ödül Töreni: 15 Mayıs 2013

Değerlendirme, Ödüller ve Jüri
Jüri değerlendirmeleri A1 poster sunumları üzerinden yapılacaktır. Detaylı proje bilgileri için Powerpoint dosyaları incelenecektir.

Bu nedenle Powerpoint sunum dosyası, proje ile ilgili tüm ayrıntılı bilgileri ve görselleri içerecek şekilde hazırlanacaktır. Jüri üyeleri, hazırlanan Powerpoint dosyalarından proje ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilmelidir. Jüri yapacağı değerlendirmede; pazarlama fikrinin orijinalliği, yaratacağı algı, işlevselliği, uygulanabilirliği, çevreye ve topluma katacağı değer kriterlerini inceleyecektir.

Yapılacak değerlendirme sonucu dereceye giren ilk üç gruba aşağıdaki ödüller verilecektir.

1.’lik Ödülü: iPad (Tüm grup üyelerine)

2.’lik Ödülü: 3.000 TL’lik Teknosa hediye çeki

3.’lük Ödülü: 1.500 TL’lik Teknosa hediye çeki

Ayrıca yarışmada birincilik ödülü alan grup üyeleri, Akçansa A.Ş.’de staj yapma şansı elde edecektir. Yarışmaya katılan her bir öğrenci için TEMA’ya ağaç bağışlanarak daha yeşil bir dünya için katkıda bulunmanız sağlanacaktır.

Akçansa A.Ş.’nin düzenlediği “Beton’da Farkındalık Yarat, Hayata Değer Kat ” konulu Betonik Fikirler Proje Yarışması’na katılan eserler, Akçansa A.Ş. tarafından tayin edilecek ve alanında önde gelen akademisyen ve konunun uzmanlarından oluşan jüri tarafından derecelendirilecektir.

Jüri Üyeleri

Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir – İstanbul Teknik Üniversitesi

Prof. Dr. Halit Yaşa Ersoy – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Dr. T. Cüneyt Evirgen – Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü

Temel Aksoy – Marka Danışmanı

Hakan Gürdal – Akçansa Genel Müdürü

Yarışmaya Katılım Koşulları ve Kurallar
Yarışma; her bölümden tüm lisans ve lisansüstü üniversite öğrencilerine açıktır.

Yarışma grupları en az 2, en fazla 4 kişiden oluşmalıdır. Her kişi bir grup içerisinde yarışmaya katılabilir.

Yarışmaya her grup en fazla bir projeyle katılabilir.

Başvurular, 15 Mart 2013’e kadar yapılacaktır. Yarışmaya katılmak için, www.betonikfikirler.com web sitesinden online başvuru yapmanız veya başvuru formunu web sitesinden alıp, doldurup imzaladıktan sonra tarayarak e-posta ile [email protected] adresine göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca başvuru formunu kargo ile İsmail Gökalp adına Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., Betonsa Teknoloji Merkezi, Mimarsinan Beldesi, Marmara Caddesi, No: 13/2 34500 Büyükçekmece İstanbul, Tel: 0212 866 10 61, adresine gönderenler yarışmaya katılabilmektedirler.

Yarışma katılımcıları tarafından sunulan fikir ve önerilerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili mevzuata aykırılığı ya da üçüncü şahısların haklarını ihlal etmesi halinde tüm sorumluluk yarışma katılımcılarına aittir.

Yarışmaya gönderilen projelerin daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması gerekir.

Projelerin elden ya da kargoyla Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., Betonsa Teknoloji Merkezi, Mimarsinan Beldesi, Marmara Caddesi, No: 13/2 34500 Büyükçekmece/İSTANBUL, Tel: 0212 866 10 61, İsmail Gökalp adına teslim edilmesi gerekmektedir. 12 Nisan 2013 tarihinden sonra ulaşan eserler kabul edilmeyecektir.

Projenin, posta ve benzeri sebeplerden dolayı geç ulaşmasından Akçansa A.Ş. sorumlu tutulmayacaktır.

Yarışmaya katılan projeler arasında jüri, yarışma konusu ve amacı doğrultusunda ve kendi takdir hakkı çerçevesinde dereceye girmeye en uygun eserleri belirleyecektir.

Juri değerlendirmeleri A1 poster sunumları üzerinden yapılacak, detaylı bilgiler için Powerpoint sunum dosyaları incelenecektir. Powerpoint sunum dosyalarının uzunluğu en fazla 20 slayt olacaktır.

Posterler, fikri ya da projeyi eksiksiz şekilde anlatmalı ve en sade tasarımla hazırlanmalıdır.

Jüri, yapacağı değerlendirmede pazarlama fikrinin orijinalliği, yaratacağı algı, işlevselliği, uygulanabilirliği, çevreye ve topluma katacağı değer kriterlerini inceleyecektir.

Ödüle değer görülen eserler 15 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenecek ödül törenide açıklanacak ve www.betonikfikirler.com web sayfasından duyurulacaktır. Ayrıca, kazananlara telefonla bildirim yapılacaktır.

Yarışmacıların yanlış, eksik veya yarışmanın sonuçlandığı tarihte servis dışı kalmış olan telefon numaraları vermeleri halinde veya yarışmacılara, telefonlarına cevap vermemeleri gibi sebeplerden dolayı ulaşılamaması halinde, Akçansa A.Ş. sorumluluk kabul etmeyecektir.

Akçansa A.Ş., yarışmada ön elemeyi geçen ve yarışma kapsamında yayımlanan eserlerin çoğaltma haklarını bedelsiz kullanabilir. Ödül alan eserlerin tüm yayın hakları Akçansa A.Ş. ye ait olacaktır. Yarışmaya katılan projeler iade edilmeyecektir.

Akçansa A.Ş., teslim edilen veya gönderilen projelerin kaybolması, hasar görmesi veya herhangi başka bir nedenle yarışmaya dahil edilmemiş olmasından dolayı meydana gelebilecek zararlardan sorumlu olmayacaktır.

Akçansa her zaman, önceden herhangi bir bildirim veya ilan yapmaksızın yarışmayı iptal edebilir, jüride değişiklik yapabilir ve yarışmanın koşullarını değiştirebilir.

Yarışmaya katılan adaylar açıklanan koşulları kabul etmiş sayılır.

Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Betonsa Teknoloji Merkezi
Mimarsinan Beldesi, Marmara Cad.
No: 13/2 34500
Büyükçekmece / İSTANBUL

İletişim kurulacak kişiler:
İsmail Gökalp
[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin