4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri

4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri

Kısa film yapımcıları, yönetmenler … “4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri”ne başvurular başladı …!

2014 yılından bu yana düzenlediğimiz “Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri” etkinliğinin bu seneki mottosu “Hayat Kısa Film İzle”.

İzmit Belediyesi, 41 Burda AVM ve Ramada Plaza İzmit Otel tarafından desteklenen “4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri”, sayısı gün geçtikçe artan izleyici kitlesi tarafından takip edilen kısa filmlerin sinemaseverlerle buluşmasını sağlayacak olmasının yanında, amatör ya da profesyonel kısa film yönetmeni ve yapımcılarına destek olarak kısa filmlerini tanıtacak ve kabul edilen tüm filmlerin sergilenmesini sağlayacak.

Film gösterimlerini 16-17 Nisan 2018 tarihlerinde 41 Burda AVM’de gösteri alanında gerçekleştireceğimiz “4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri ” projesiyle, sinemaseverlerin keyifle izleyecekleri bir kısa film festivali geleneği oluşturmayı ve gençlerin sanatsal duyarlılıklarının geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

“4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri”nde gösterim hakkı kazanan tüm filmlerin yönetmenlerine plaket ve katılım belgesi verilecek, Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği’nin seçeceği kısa filmler önümüzdeki dönemde derneğin yurtiçi ve yurtdışında katılacağı kısa film festivallerinde yarışma şansı yakalayacak.

“4. Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Günleri”ne katılım için başka festivallere katılmış, başvurmuş ya da ödül almış olmak engel teşkil etmiyor. Yarışmaya kurmaca filmlerin yanı sıra belgesel, deneysel ve animasyon kategorilerinde filmler de başvurabiliyor. Başvuru için herhangi bir deneyim, tür ya da tema kısıtlaması bulunmayan yarışmaya, 01 Ocak 2015 tarihinden sonra çekilmiş ve süresi 30 dakikayı aşmayan filmler kabul edilecek.

Kısa Film Başvurusu İçin Gerekli Materyaller
1-) Eksiksiz Doldurulmuş İmzalı Başvuru Formu – Taratılmış olarak (Başvuru formunu aşağıdaki linkte bulabilirsiniz)
2-) Yönetmen Özgeçmiş (word formatında)
3-) Filmin Künyesi (word formatında)
4-) Filmin Özeti (word formatında)
5-) Filmin Afişi (.jpg formatında, yüksek çözünürlüklü)
6-) Filmin Fragmanı (Varsa)
7-) Film (.mp4 formatında)
😎 Filmden Kareler (.jpg formatında, yüksek çözünürlüklü)

Başvuru materyallerini sasi70@gmail.com adresine wetransfer ile gönderebilirsiniz.