4. 5. ve 6. sınıf öğrencilerine çevrimiçi uygulamalar başlıyor

öğrencilere uygulamalar

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi bünyesinde 9-12 yaşlarındaki öğrencilere yönelik online bilim uygulamaları başlıyor!

“Bayer Genç Bilim Elçileri” Projesi üniversiteli gençler aracılığıyla çocuklarla bilimi sevdirmeyi hedefleyen bir bilim okuryazarlığı projesidir.

Bu proje çocukların doğaya ve çevrelerindeki her şeye doğal bir merak duyması ve merakında, öğrenmenin en büyük tetikleyicisi olduğu gerçeğinden yola çıkarak tasarlanmıştır. Bilimsel çalışmaların yalnızca laboratuvar ortamında, büyük bir ciddiyetle yürütülmesinden ibaret olmadığı, günlük hayatta kullandığımız araç ve gereçlerle de yapılabileceğini göstermeyi amaçlamaktadır.

14 Temmuz’dan itibaren başlayacak çevrimiçi uygulamalarla, 4. 5. ve 6. sınıflarla gerçekleştirdiğimiz deneyleri 9-12 yaş aralığındaki çocuklarla bu kez online olarak gerçekleştireceğiz.

Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek uygulama tek seferlik 1.5 saat sürecektir. Bu süre zarfında 3 deney gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Uygulama öncesi velilerle iletişime geçerek evde bulunabilecek deney malzemeleri listesini ileteceğiz.

Gerçekleştireceğimiz çevrimiçi uygulama, çocuklarla bilim okuryazarlığının bir parçası olan bilimin doğasıyla ilgili fikir sahibi olmalarına katkı sağlamak için , farklı deneyler yoluyla gözlem yapma, tahminlerde bulunma, tahminleri test etme, tartışma, araştırma, düşünme, fikir yürütme fikirlerini uygulama, hayatlgücü ve yaratıcılığı kullanma ve çıkarımlarda bulunma deneyimlerini sağlamaktadır.

Uygulamalar kontenjanla sınırlı olduğundan yaz dönemine yayılarak gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılar ve başvuru için formun linki: