4-10 Ekim Dünya Uzay Haftası Öğretmen Etkinlikleri

Öğretmen Etkinlikleri
4-10 Ekim Dünya Uzay Haftası Öğretmen Etkinlikleri

Her yıl, Dünya Uzay Haftası Derneği (WSWA), 4-10 Ekim tarihleri ​​arasında dünya çapında gerçekleşecek etkinliklere ve etkinliklere bir odak sağlamak için yaklaşan Dünya Uzay Haftası (WSW) için bir tema seçiyor. Dünya Uzay Haftası 2022 teması “Uzay ve Sürdürülebilirlik”tir.

4-10 Ekim 2022’de WSW, uzayda sürdürülebilirliği sağlamak ve uzaydan sürdürülebilirliği elde etmek için konunun iki dalını kutlayacak.

Tema, uzayda sürdürülebilirliğin, insanlığın uzayı nasıl kullandığıyla, en acil olarak, Dünya’yı çevreleyen yörünge alanıyla nasıl ilişkili olduğundan ilham alıyor – kendisi sınırlı bir kaynak.

Uzay araştırmaları ve uzaktan Dünya gözleminin kendi ana gezegenimiz için değişimi yönlendirmeye nasıl yardımcı olabileceği konusunda anlatılacak çok daha büyük bir hikaye var. Buna iklim değişikliğinin ölçülmesi, karadaki ve denizdeki kirliliğin belirlenmesi, gelişmekte olan ülkelerde tarımın desteklenmesi dahildir – sonsuz bir liste. 17 BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini oluşturan 169 hedeften 65’i, Dünya gözlem uyduları ve ilgili teknolojilerden doğrudan yararlanıyor. Bilim insanlarının uzay araştırmaları yoluyla kullanabilecekleri araçlar ve teknikler olmadan SDG’lere ulaşmak çok daha zor olurdu.

Dünya Uzay Haftası’nın büyümesi, uzayı kutlamak, öğrencilere uzayı kullanma konusunda ilham vermek ve uzay programlarını, politikalarını ve organizasyonlarını teşvik etmek için bu senkronize zaman çerçevesinin yaygın olarak kabul edildiğini yansıtıyor. WSW, WSWA’ya göre, dünyadaki en büyük ağ olan 1000’den fazla uzayla ilgili kuruluştan oluşan bir ağ tarafından kutlanmaktadır.

Derneğin Yönetim Kurulu, her yıl 4-10 Ekim tarihleri ​​arasında 80’den fazla ülkede gerçekleştirilen etkinliklere ve etkinliklere odaklanmak için Dünya Uzay Haftası için bir tema seçiyor. WSW etkinlik organizatörleri, temayı etkinliklerine ve tanıtım malzemelerine dahil etmeye teşvik edilir.

Dünyanın herhangi bir yerinden herkes bir Dünya Uzay Haftası etkinliği oluşturabilir. Tema, etkinlik oluşturmak için bir kılavuzdur, ancak WSWA, 4 ile 10 Ekim arasında başlayan veya biten uzayla ilgili tüm etkinliklerin resmi bir Dünya Uzay Haftası etkinliği olarak kaydedilmesini kabul eder.

Dünya Uzay Haftası, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşların bir araya gelmesi ve toplu olarak uzay, uzay bilimleri ve eğitime ilgi duymalarına ilham vermeleri ve teşvik etmeleri için mükemmel bir fırsattır. Kuruluşunuz, her 4-10 Ekim tarihlerinde Dünya Uzay Haftası kutlamalarına katılabilir. Bunu yaparak, dünyadaki en büyük yıllık kamusal alan etkinliğini çevreleyen halkın ve medyanın dikkatini çekeceksiniz.

Dünya Uzay Haftası etkinliği nasıl organize edilir? Etkinlik organizayonu için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 − 9 =