3R WITH STEAM MAKER

Kuruculuğunu Mersin’in Mut ilçesinden Cumhuriyet İlkokul Sınıf Öğretmeni Nazik SABAH YILDIZ ve Şehit Ahmet Ersoy İlkokulu Sınıf Öğretmeni Gülçin YILMAZ’ın üstlendiği “3R WITH STEAM MAKER” projesi Türkiye, Arnavutluk, Ermenistan ,Gürcistan , Hırvatistan ,
İspanya, Kuzey Makedonya ,Letonya, Litvanya , Romanya, Sırbistan ve,
Ukrayna’dan30 öğretmen ce öğrencileri ile yürütülmektedir. Şubat 2022’de başlayıp ,Nisan 2022’de bitecek projede ,öğrencilerde STEAM disiplinlerine karşı merak uyandırmak, öğrencilere problem çözme becerisi kazandırmak ve bir problemin birden fazla çözümü olabileceğine inandırmak hedeflenmiştir. Ayrıca “Ben yaptım, biz yaptık” özgüvenini kazandırmak, üretimin ve merakın hazzını yaşama fırsatı vermek, grup çalışması deneyimi kazandırmak da projenin hedefleri arasındadır.

Bu proje Maker etkinlikleri ile  öğrencilerin yaratıcılıklarını, bilimsel düşünmelerini ve problem çözme becerilerini geliştirmeye katkı sağlayacaktır.  Küçük Maker’lar  farklı disiplinler arası ilişkileri derinlemesine öğrenecektir. Proje ayrıca öğrencilerin çevreyi korumak için çevre bilincini güçlendirmeyi ve 3R kullanarak çevremizdeki atık malzemeleri geri dönüştürerek üretmenin keyfini çıkarmayı hedeflemektedir.