3D Yazıcı Odaklı Ürün Tasarım Yarışması Başladı!

Türkiye’nin ilk 3 boyutlu yazıcı odaklı tasarım yarışması başladı! ‘Kulaklık Kablosu Düzenleyici’ konsepti ile başlayan yarışmaya katılım ve oylama 15 Ağustos 2014 tarihine kadar devam edecek.

3 boyutlu yazıcı teknolojisi üzerine haberlerin paylaşıldığı, 3D Yazıcı marka ve modellerinin incelendiği, Ar-Ge projelerinin yapıldığı, etkinliklerin düzenlendiği ve kullanıcılarını bu teknoloji ile buluşturmayı amaçlayan bir platform olan Priyoid.com, Eylül 2013’te kuruldu. Yarışma projeleri konusunda Türkiye’nin ilk ve tek yarışma ajansı olan Yarışma Fabrikası ile birlikte Türkiye’de ilk 3 boyutlu yazıcı odaklı ürün tasarım yarışmalarını başlatıyor.

Priyoid Ürün Tasarım Yarışması’nın ilk konusu ‘Kulaklık Kablosu Düzenleyici’. Yarışma, günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız sorunlardan biri olan kulaklık kablosunun karışma durumuna yenilikçi, özgün ve kullanışlı tasarımların üretilmesini amaçlamaktadır.

Herkesin katılabildiği yarışmaya gönderilen tasarımların çözüm odaklı, yenilikçi ve özgün olması isteniliyor. Tasarlanacak kablo düzenleyicisinin bağımsız ürün olabileceği gibi günlük kullanılan eşyalara takılabilir tasarımlar da olabilir.

Yarışmaya katılım ve halk oylaması 11 Temmuz – 15 Ağustos 2014 tarihleri arasında www.priyoid.com/yarisma sayfasından yapılacak.

Yarışmanın ödül sponsorları 3 boyutlu yazıcı sektörünün öncülerinden, 3Dörtgen ve Modelsenden.com’dur. Yarışmada tasarımı ile en çok beğeni alan birinci kişiye 3Dörtgen tarafından 3DörtPen isimli 3 boyutlu tasarım kalemi verilecektir, ikinci olana ise yine 3Dörtgen markasının hizmeti olan Minifigur.com sitesi üzerinden istediği figür kişiselleştirilerek, 3 boyutlu çıktısı verilecektir. Yarışmada en çok beğeni alan üçüncü kişiye ise, Modelsenden.com tarafından 250 TL değerinde 3 boyutlu baskı hizmeti verilecektir. Ayrıca ilk beşe kalan bütün tasarımlar, priyoid.com tarafından ürüne dönüştürülüp tasarımcılara verilecektir.