360 DERECE YALITIM

İZODER ÜNİVERSİTELERARASI PROJE YARIŞMASI

ŞARTNAME

“Yalıtım” ile sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşturulması ve yapılarda enerji verimliliğinin artırılması yönünde faaliyet gösteren İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), kamuoyunda yalıtım bilincini geliştirmek amacıyla bu yıl ilk kez üniversitelerarası iletişim proje yarışması düzenliyor.

KONU

Yarışmanın konusu “360 Derece YALITIM” olarak belirlenmiştir. Konu; ısı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı veya yangın yalıtımı noktasından ele alınabileceği gibi, sadece “yalıtım” bakış açısıyla genel bir yaklaşım içinde de işlenebilir.

Yalıtım; binayı ve tesisatı dış etkilere karşı koruyarak, konforlu ve sağlıklı yaşam alanları oluşturmak üzere yapılan uygulamalardır. Isı yalıtımı ile kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcanan enerji azaltılarak yakıt faturalarında ortalama yüzde 50 tasarruf sağlanır. Yağmur, kar, toprağın nemi, yapının inşa edildiği zemindeki yeraltı suyu gibi dış kaynaklı su ile banyo ve tuvalette kullanılan iç kaynaklı suya maruz kalan yapılarımızı ve konforumuzu korumak için yapılan işlemlere ise su yalıtımı denir. Su yalıtımı binaların depremin yıkıcı etkilerine karşı güçlendirilmesini de sağlar. Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak amaçlarına hizmet eder. Yangının oluşturduğu çok yüksek ısı ve dumanın yayılmasını geciktiren yangın yalıtımı sayesinde ise, meydana gelebilecek can ve mal kayıpları en aza indirgenir.

YARIŞMANIN AMACI :

Yarışmanın amacı ülkemizde yalıtım uygulamalarının yaygınlaşmasını sağlayacak, yalıtım konusunda tüketiciyi bilinçlendirecek, yalıtım satış ve pazarlamasına yönelik iletişim stratejilerinin oluşturulması. Belirlenen stratejilerin reklam ve pr faaliyetlerinden, tv, radyo ve internet mecralarından yararlanarak uygulanması. Bu yarışma ile gençlerin enerji ve özgün fikirlerini hayata geçirebilecek bir platform oluşturulmasının sağlanması.

Katılma Koşulları :

1. Üniversitelerin iletişim fakültelerinde lisans öğrenimi gören öğrencilere açıktır.
2. Yarışmaya katılan projeler Strateji Desteği, Pr Proje Önerileri, 360 Derece İletişim, Sosyal Sorumluluk Projesi, Sosyal Medya, Reklam çalışmaları alanlarında önermeler içermelidir.
3. Yarışmaya katılacak projelerin daha önce herhangi bir çalışmada kullanılmamış olması gerekmektedir.
4. Katılımcılar, toplu çalışmalarla da yarışmaya katılabilir. ( Toplu çalışmalarda öğrenci sayısı en fazla 5 olabilir.) bu tür çalışmalarda başvuruyu yapan kişi, diğer grup üyelerinin de yazılı onaylarını başvurusuna eklemelidir.
5. Yarışmacıların başvuracakları proje ile birlikte ad-soyad, doğum yeri ve tarihi, kısa özgeçmiş, irtibat bilgileri (telefon, adres, e-mail) ve 1 adet fotoğraflarını göndermeleri gerekmektedir.
6. Başvuruların www.izoder.org.tr web sitemiz üzerinden 15 Nisan 2011 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.
7. Projelerin en geç 1 Haziran 2011 tarihinde İZODER adresine gönderilmesi gerekmektedir.
8. İZODER tüm projeleri basılı veya elektronik ortamda kamuoyuyla paylaşabilir.
9. Projelerde kullanılan müzik, metin, görsel, hikaye v.b. argümanların telifiyle ilgili her türlü yasal sorumluluk yarışmacıya aittir.
10. Öğrenciler yarışmaya öğrenci kimlik kartları ile katılmalıdır.
11. Yarışmaya gönderilen çalışmalar iade edilmez.
12. Ödül kazanan projenin sahibi projeye ilişkin tüm mali haklarını (işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı) İZODER’e devrettiğini peşinen kabul ve taahhüt eder. İZODER devraldığı mali haklar çerçevesinde,İZODER bu hakkını hukuka uygun şekilde kullanabilir, kullandırabilir. Bu yapıtlar İZODER’in içinde bulunduğu topluluğa ait kuruluşlarda da kullanılabilir ya da yayımlanabilir. İZODER tüm projeleri basılı veya elektronik ortamda kamuoyuyla paylaşabilir.
13. Yarışmaya katılan tüm eser sahipleri, eserlerini İZODER’e teslim etmiş olmakla, yarışmanın genel koşullarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.
14. Yarışmaya katılan projenin veya proje içerisinde bir fikir veya ögenin katılımcılara ait olmadığı için telif hakkı ihlali gerekçesi ile açılmış veya açılacak davalardan İZODER sorumlu olmayacak ilgili eserle yarışmaya katılan yarışmacı grubu tüm bu ceza ve hukuk davalarından grup olarak sorumlu olacaktır.
15. Yarışmaya gönderilen tüm çalışmaların ilgili bölüm başkanlığı tarafından uygun bulunması zorunludur. Ayrıca her çalışma için dekanlık onayı gerekmektedir.
16. Sunumlar 3 kopya olarak basılmış aynı zamanda da cd’ye kayıt edilmiş şekilde gönderilmelidir. Kayıt formu imzalanmış olarak öğrenci kimlik fotokopileri ile gönderilmelidir.
17. Jüride yer alan isimler ve yakın akrabaları ile İZODER çalışanları ve birinci dereceden yakın akrabaları bu yarışmaya katılamazlar. Yarışmaya eser verecek olan öğrenciler, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbesttirler.
18. Değerlendirme İZODER’in belirleyeceği Ön Seçici Kurul ve sonrasında asıl jüri tarafından yapılacaktır.
19. Eser sahipleri, eserlerini posta ile gönderecekler ise İZODER web sayfasındaki (www.izoder.org.tr) yarışma katılım formunu okuyup; kabul ettiklerine dair ilgili mesajı e-posta ([email protected]) ve/veya faks (0216 415 7001) yoluyla İZODER’ e gönderdikleri takdirde, zamanında teslim edilen eserlerin sahiplerine eserin teslim alındığına dair ilgili yazı bildirilir.
20. Eser sahipleri eserlerini İZODER’e elden teslim ederlerse, kendilerine eserin teslim alındığına dair ve genel koşulların teyit edildiğine dair ilgili yazı verilir.
21. Yarışmaya katılım koşulları, bu madde dahil olmak üzere yirmi bir (21) maddeden oluşmaktadır.

 
Başvuru Formuna ulaşmak için lütfen linke tıklayınız. Eksiksiz doldurup [email protected] adresine gönderin.