36 saatlik Siber Güvenlik Maratonu

Siber Güvenlik
Siber Güvenlik Maratonu

HACKATHOR Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenecek olan bir Siber Güvenlik Hackathonudur.

Üniversite öğrencilerinden ve yeni mezunlardan oluşan ekipler,

Siber Güvenlik alanındaki problemlerin çözümüne yönelik ya da yeni bir fikir olarak proje geliştirirler ve etkinlik sonunda projelerini siber güvenlik sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan jüriye sunarlar.

Yarışmacı ekipler, 36 saat sürecek Hackathor’da projelerini hazırlarken aynı zamanda eğitimlere katılacak ve mentor desteği de alacaktır.

Hackathor, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından desteklenen, Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenecek olan bir Siber Güvenlik Hackathonudur. Hackathon belli bir ortak fikre sahip insanların belirli bir süre içerisinde, takım çalışması halinde inovatif fikirlerini kodlara dökme hali olan bir nevi maratondur. Üniversite öğrencilerinden oluşan ekipler, Siber Güvenlik alanındaki problemlerin çözümüne yönelik ya da yeni bir fikir olarak proje geliştirirler ve etkinlik sonunda projelerini siber güvenlik sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan jüriye sunarlar. Yarışmacı ekipler, 36 saat sürecek Hackathor’da projelerini hazırlarken aynı zamanda eğitimlere katılacak ve mentor desteği de alacaktır. İlki 2019 yılında yine Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve Bilkent Genç Girişimciler Kulübü tarafından gerçekleştirilen bir öğrenci kulübü ile düzenlenen ilk temalı hackathon olma özelliğine sahiptir. Hackathor bu yıl online gerçekleştirilecektir

SİZİ NELER BEKLİYOR
Hackathor
36 Saat
Çeşitli Eğitimler
Sektörün Önde Gelen İsimlerinden Mentorluk

ÖDÜLLER
1.lik ödülü: 10.000₺
2.lik ödülü: 7.500₺
3.lik ödülü: 5.000₺
Aynı zamanda kazanan takımlara, projelerini bir adım daha ileri taşımaları için eğitim, mentorluk ve çalışma alanı desteği

Son Başvuru Tarihi: 1 Kasım
Hackathor 28-29 Kasım tarihlerinde gerçekleşecektir.

Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar katılabilirler.

Hackathor ücretsiz olarak gerçekleşecektir.

Takımlar 3-5 kişiden oluşacaktır, tek başvuruları da kabul ediyoruz uygunluk durumuna göre etkinlik günü bireysel başvurularda takım oluşturarak yarışmaya katılabilirler.
Her bir takım üyesi bireysel başvuru yapması gerekmektedir.

Ekipte en az 1 tane yazılımcı olmalı.
Proje ilk defa Hackathor da kodlanmalıdır.

https://www.hackathor.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

3 × 1 =