35. PINAR RESİM YARIŞMASI

Pınar Süt Mamülleri Sanayi A.Ş, 35. Pınar İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Arası Resim Yarışması
ŞARTNAME

1. Yarışmaya ilkokul ve ortaokul öğrencileri, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, resim kâğıdına yapılmış resimlerle katılabilirler.

2. Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.)

3. Yarışmanın konusu; “Gelecek İçin Hayallerim” olarak belirlenmiştir.

4. Her öğrenci tek bir resim ile yarışmaya katılabilir.

5. Resimler en geç 15.04.2016 tarihine kadar ‘’Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. PK:34775- İstanbul  veya Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş.-Yukarı Dudullu Mahallesi Kürkçüler Cad. Kanuni Sokak No:4 Dudullu-İstanbul’’ adresine gönderilmelidir.

6. Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine, yarışmacı öğrencinin; adı, soyadı, sınıfı, okulu ve okul adresi, ili, ilçesi, coğrafi bölge bilgisi ve okul telefon numaraları açık olarak yazılmalıdır. Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

7. Yarışmacılara ve resim öğretmenlerine ait bilgiler sadece yarışma amacıyla kullanılacak olup kesinlikle üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacaktır.

8. Bireysel olarak veya okullardan gönderilen resimlerin ön ve final elemeleri, konusunda uzman beş ya da yedi kişilik bir seçici kurul tarafından Mayıs veya Haziran 2016’da yapılacaktır.

9. Yaşar Holding ve Yaşar Holding’e bağlı şirket çalışanlarının çocukları yarışmaya katılamazlar.

10. Yarışma sonuçları 30 Mayıs 2016 tarihinden itibaren “www.pinar.com.tr” web sitesinde yayımlanacaktır.

11. Ödüllendirme;

• Tüm illerden gelen resimlerin değerlendirilmesi sonucunda Türkiye çapında her coğrafi bölgeden 3 öğrenci, KKTC’den 1 öğrenci ve Almanya’dan 1 öğrenci, Katar’dan 1 öğrenci ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden 1 öğrenci olmak üzere toplam 25’er asil ve 25’er yedek öğrenci seçilecektir.

Pınar Sanat Haftası’na katılıma hak kazanan öğrenciler, ödül olarak İstanbul’da 21-25 Haziran 2016 tarihleri arasında 5 gün boyunca Ressam Ergin İnan ve ekibi yönetiminde, profesyonel malzemelerle atölye çalışması yapmaya hak kazanacaktır ve çocuklara profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası ile birlikte katılım sertifikası verilecektir.

• Pınar Sanat Haftası’na katılıma hak kazanan öğrenciler, ödül olarak 21 – 25 Haziran 2016 tarihleri arasında 5 gün boyunca Ressam Ergin İnan ve ekibi yönetiminde, profesyonel malzemelerle atölye çalışması yapmaya hak kazanacaktır ve çocuklara profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası ile birlikte katılım sertifikası verilecektir.

• Pınar Sanat Haftası’na katılım hakkı kazanan 25 öğrenciye, ayrıca Haziran 2016 tarihinde birer adet Samsung Tablet hediye edilecektir.

• Pınar Resim Yarışması’na katılarak jüri değerlendirmesi sonucunda belirlenen 25 yedek öğrenciye, profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası hediye edilecektir.

• Öğrencilerin, Pınar Sanat Haftası’na bir öğretmeni veya öğrenci velisi ile birlikte gelmesi zorunludur. Fakat atölye çalışmalarına sadece öğrenciler katılacaktır.

• 5 gün boyunca Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu tarafından ağırlanacak olan öğrenciler, sabah saatlerinde katılacakları atölye çalışmalarının devamında, düzenlenecek geziye öğretmenleri veya velileri ile katılma imkânına da sahip olacaktır.

• Kazanan öğrenci, öğretmen veya öğrenci velilerinin ulaşım, konaklama ve yemek masrafları Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu tarafından karşılanacaktır.

• Öğrenciler, atölye çalışmalarına katılıp katılmayacaklarını en geç 3 Haziran 2016 tarihine kadar ( 2016 ) 528 48 00 ( dan dahili : 4919 ) numaalı telefondan Yasar Holding Gıda ve İçecek Grubu Kurumsal İletişim Direktörlüğü – Pınar İlköğretim Öğrencileri Arası Resim Yarışması Sekretaryasına bildirmelidir.

• 3 Haziran 2016 tarihine kadar katılıma dair herhangi bir bildirim yapılmazsa, o öğrencinin yerine yedek listeden başka bir öğrenci, Pınar Sanat Haftasına katılmaya hak kazanacaktır.

• 35. Pınar Resim Yarışması seçici kurulu tarafından seçilen 25 eser sahibi öğrenciye birer adet olmak üzere toplam 25 adet Samsung Tablet hediye edilecektir. Samsung Tablet ödülü, kazanan öğrencilere, 21 – 25 Haziran 2016 tarihleri arasından gerçekleştirilecek olan Pınar Sanat Haftası organizasyonu esnasında takdim edilecektir. Sağlık sorunu dışında Pınar Sanat Haftası’na katılmayan öğrenci, Samsung Tablet ödülü kazanma hakkından feragat etmiş olduğunu kabul eder. Bu durumda yedek listeden seçilerek Pınar Sanat Haftası organizasyonuna katılan öğrenci, İpad Mini ödülünü almaya hak kazanır. Sağlık sorunu sebebi ile Pınar Sanat Haftası organizasyonuna katılamayan öğrenciye, sağlık sorunu ile ilgili raporunu 1 Haziran 2015 – 3 Haziran 2016 tarihleri arasında Resim Yarışması Sekreteryası’na ibraz etmesi halinde Samsung Tablet ödülü 2016 Haziran ayı içinde takdim edilecektir.

• Pınar Süt Mamulleri San. A.Ş, Pınar Sanat Haftası’na katılmaya hak kazanan ve katılan 23 öğrenci içinden Ressam Ergin İnan’ın belirleyeceği başarılı 3 öğrenciye Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığı ile bir yıl burs verecektir. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bursları eğitim ve öğretim yılını kapsar. Burs süresi 9 ay olup, aylık burs bedeli 130 TL’dir ve karşılıksız olarak verilir.

12. Resimler, en geç 15 Nisan 2016 tarihine kadar “Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. PK: 34775 – İstanbul” veya “Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. – Yukarı Dudullu Mahallesi Kürkçüler Cad. Kanuni Sokak No:4 Dudullu – İstanbul” adresine gönderilmelidir.

13. Yarışmaya katılan öğrencilerimize sertifika gönderilebilmesini teminen, okul müdüriyeti veya resim öğretmeni tarafından resimlerle beraber katılımcı listesinin tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

14. Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu, hediye edeceği Samsung Tablet cihazını kontrolü dışında olan mücbir sebeplerle temin edememesi durumunda söz konusu cihazı aynı özelliklere sahip başka bir marka veya modelle değiştirme hakkını saklı tutar.

15. Detaylı bilgi için www.pinar.com.tr internet adresine 0216 528 48 00 ( dah: 4919 ) ‘ ya başvurabilirsiniz.